Kraj > Zakończono śledztwo przeciwko psychiatrom, którzy...

  Kraj > Zakończono śledztwo przeciwko psychiatrom, którzy przyjmowali łapówki

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Wrocławska delegatura CBA i prokuratura zakończyły śledztwo dotyczące wręczania łapówek psychiatrom w zamian za wystawianie fałszywych zwolnień osobom, przeciwko którym toczyło się postępowanie karne.

  8 podejrzanym przedstawiono 21 zarzutów,. Wśród nich jest były ordynator ze Szpitala Psychiatrycznego w Lipnie i zarazem autor tekstów znanej grupy muzycznej Andrzej Marek M. - informuje Piotr Kaczorek z Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

  Fałszywe opinie psychiatryczne wystawiane przez lekarzy utrudniały pociągnięcie sprawców do odpowiedzialności karnej.

  Jednym z głównych wątków śledztwa prowadzonego przez CBA było wręczenie ordynatorowi szpitala w Lipnie Andrzejowi M. łapówki przez Artura K - podejrzewanego o udział w tzw. mafii paliwowej, w zamian za przyjęcie go na oddział psychiatryczny i sporządzenie odpowiedniej opinii psychiatrycznej. Dzięki temu unikał odpowiedzialności.

  Agenci CBA ustali także, że pośrednikiem w przekazaniu łapówki był obrońca Artura K., Jerzy T. Zarzut o charakterze korupcyjnym usłyszała także lekarz psychiatra ze szpitala w Lipnie, Agnieszka B.

  Andrzej M. przyznał się do przedstawionych mu 11 zarzutów i poddał się dobrowolne karze 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 5 lat oraz 19 tys. zł grzywny. Podejrzany będzie też musiał zwrócić na rzecz skarbu państwa przyjętą kwotę łapówek.

  Przed sądem, wraz z opisaną trójką, odpowie razem osiem osób, którym przedstawiono 21 zarzutów.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo