Kraj > Tańsze rozmowy ze stacjonarnego na komórkę

  Kraj > Tańsze rozmowy ze stacjonarnego na komórkę

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Telekomunikacja Polska SA wprowadza od 1 czerwca nowe oferty, by zahamować spadek przychodów z telefonii stacjonarnej. Telekom obniża m. in. od 8 do 14 proc. do 0,57 zł brutto za minutę rozmowy, ceny połączeń z telefonów stacjonarnych do komórkowych do trzech operatorów, z wyłączeniem Playa.

  Przychody z telefonii stacjonarnej TP spadły w 2007 roku o 8 proc. do 10,91 mld zł. W tym roku także w segmencie usług głosowych telefonii stacjonarnej przewidywany jest dalszy spadek, lecz ma być on wolniejszy.

  Pod koniec maja wskutek decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej trzech operatorów telefonii mobilnej obniżyło swoje MTR'y o 6 groszy za minutę do 33,87 groszy. Dla TP oznacza to niższy koszt realizacji połączeń do sieci komórkowych. Nowa cena nie dotyczy połączeń do sieci Play, gdyż koszty zakończenia połączeń w tej sieci nie zostały obniżone.

  (tvn24.pl)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo