Słupsk > Energa potrzebuje pracowników

  Słupsk > Energa potrzebuje pracowników

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Tak ciekawych ofert pracy w Słupsku dawno nie było. Energa w Słupsku poszukuje kilku ekonomistów, informatyków i specjalistów ds. zamówień. Według pracowników koncernu, zainteresowanie tymi stanowiskami jest bardzo duże. Choć rekrutacja trwa, na jedno miejsce kandyduje około 30 osób.

  W niektórych przypadkach liczba chętnych przekracza 40 osób. Rzecznik prasowy słupskiego oddziału Energi zapewnia, że to nie dlatego, że pracownicy nagle złożyli rezygnację.

  - Część z tych ofert to propozycje pracy na czas określony z uwagi na zastępstwo na danym stanowisku - wyjaśnia Małgorzata Robińska, rzecznik prasowy Energi w Słupsku. - Pozostałe to po prostu nowe oferty. Wszystkie wynikają z potrzeby normalnego funkcjonowania firmy. Nie ma mowy o nagłym zatrudnianiu pracowników z powodu rezygnacji z pracy w naszej firmie.

  Koncern szuka do pracy nie tylko absolwentów szkół wyższych. Firma zatrudni rónież techników elektryków i monterów. Te stanowiska pracy nie cieszą się jednak tak dużym zainteresowaniem. Oferty dla osób ze średnim wykształceniem praktycznie nie znikają z urzędu pracy. Powodem jest brak specjalistów. Spora część wyjechała do pracy za granicą.

  W tym roku Energa w Słupsku zatrudniła już 10 osób. Kolejnych 10 znajdzie zatrudnienie w przyszłych miesiącach. Koncern - zasłaniając się tajemnicą - nie ujawnił wysokości zarobków na szukanych stanowiskach.

  (wł)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (7)

  Wszystkie komentarze (7) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo