Pomorskie > Kolejna ofiara kąpieli

  Pomorskie > Kolejna ofiara kąpieli

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Wczoraj w południe 16-letnia mieszkanka Malborka utopiła się w Jeziorze Sztumskim. Dziewczyna wskoczyła z pomostu do wody pomimo, że nie umiała pływać. Z jeziora nie wypłynęła.

  Wczoraj 16-letnia mieszkanka Malborka spędzała czas wspólnie ze znajomymi na niestrzeżonej plaży miejskiej w Sztumie. Około południa wskoczyła z pomostu do jeziora i już nie wypłynęła. Okazało się, że nie potrafiła pływać. Płetwonurkowie znaleźli jej ciało na dnie jeziora.


  To już 5 w tym miesiącu przypadek utonięcia.

  Na początku czerwca br. w Gdyni utonęła również młoda osoba - 14-letnia dziewczyna. Mieszkanka Bojanowa weszła do wody z 15-letnią koleżanką. Obie spacerowały w głąb morza, wzdłuż falochronu i w pewnym momencie zaczęły się topić. Jeden ze świadków wyciągnął 15-latkę. 14-latka zniknęła pod wodą i niestety utopiła się.

  Pamiętajmy o tym, aby kąpać się tylko na specjalnie wyznaczonych, strzeżonych kąpieliskach. Pod żadnym pozorem nie kąpmy się i nie skaczmy na główkę w miejscach dzikich, o nieznanym podłożu.

  Należy też pamiętać żeby wchodzić do wody stopniowo, nie wbiegać z nagrzanego słońcem miejsca - w ten sposób unikniemy szoku termicznego.

  W żadnym wypadku nie kąpiemy się po spożyciu alkoholu i pilnujmy swoich dzieci - nie puszczajmy ich samych do wody. Nawet, gdy bawią się nad wodą ani na chwilę nie powinniśmy spuścić z nich oka. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nad wodą zależy również od naszego rozsądnego zachowania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo