Powiat słupski > Powiatowa Olimpiada Młodzieży

    Powiat słupski > Powiatowa Olimpiada Młodzieży

    Zdjęcie autora materiału

    Aktualizacja:

    Głos Pomorza

    Młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu słupskiego brała udział w dorocznych eliminacjach sportowych do szczebla gminnego i powiatowego w ramach Powiatowej Olimpiady Dzieci i Młodzieży.
    Organizatorem tej imprezy jest Starostwo Powiatowe i Słupski Szkolny Związek Sportowy przy współudziale gmin powiatu.

    Uroczyste podsumowanie odbyło się w reprezentacyjnej sali Starostwa powiatowego w Słupsku.

    W roku szkolnym zorganizowano ponad 40 imprez, w których uczestniczyło ponad 100 zespołów, a ogólna liczba uczestników wszystkich zawodów wynosiła ponad 10 tysięcy startujących.

    Organizowanie więc tego typu przedsięwzięć jest nie do przecenienia.
    Świadomi są tego wszyscy zaangażowani w tą sportową akcję i zapowiadają, że postarają się w przyszłym roku wzbogacić imprezę. Należy tu podkreślić wielkie zdolności organizacyjne i osobiste zaangażowanie Jerzego Polaka, przewodniczącego SSZS, bez którego impreza by się po prostu nie udała.

    - Doceniam wielki wysiłek młodzieży, nauczycieli i dyrekcji szkół, którym to nawet dezorganizowało naukę i pracę. Bardzo serdecznie za tę postawę dziękuję - mówił starosta S. Ziemianowicz.

    Zwycięzcy eliminacji powiatowych otrzymali w nagrodę piłkę, ich nauczyciele dyplom, a dyrektorzy szkół puchar ze stosownym napisem.

    Zostały także wręczone nagrody Starosty Słupskiego laureatom konkursu zorganizowanego w związku z tegorocznymi Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie dla najlepszych uczniów - sportowców ze wszystkich szkół w powiecie. Przez trudny test przebrnęło 13. kandydatów.

    Główną nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych z przeznaczeniem na wyjazd na Olimpiadę w Pekinie zdobyła Aneta Janta - Lipińska - uczennica III klasy LO w Ustce.

    Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 700 złotych otrzymała Honorata Olczak - uczennica klasy Vc ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Usce.

    Dwa równorzędne trzecie miejsca i nagrody w wysokości 500 złotych otrzymali: Adam Wojciech Klimczuk - uczeń III klasy Gimnazjum w Redzikowie i Maciej Zawadzki - uczeń klasy III a Gimnazjum w Zespole Szkół w Damnicy.

    Klasyfikacja końcowa



    Dziewczęta - szkoły podstawowe

    I miejsce - SP Nr 2 w Ustce
    II miejsce - SP w Potęgowie
    III miejsce - SP w Główczycach

    Chłopcy - szkoły podstawowe

    I miejsce - SP Nr 2 w Ustce
    II miejsce - SP we Wrześciu
    III miejsce - SP w Potęgowie

    Punktacja generalna szkół podstawowych

    I miejsce - SP Nr 2 w Ustce
    II miejsce - SP w Potęgowie
    III miejsce - SP we Wrześciu


    Wyniki klasyfikacji końcowej gimnazjum

    Dziewczęta


    I miejsce - Gimnazjum w Ustce
    II miejsce - Gimnazjum w Główczycach
    III miejsce - Gimnazjum w Potęgowie

    Chłopcy

    I miejsce - Gimnazjum w Ustce
    II miejsce - Gimnazjum w Główczycach
    III miejsce - Gimnazjum w Łupawie

    Punktacja generalna gimnazjów

    I miejsce - Gimnazjum w Ustce
    II miejsce - Gimnazjum w Główczycach
    III miejsce - Gimnazjum w Łupawie

    Punktacja gmin

    I miejsce - Miasto Ustka
    II miejsce - Gmina Słupsk
    III miejsce - Gmina Potęgowo

    Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane

    GP24 poleca

    Wideo