Region > Nadleśnictwa wprowadzają zakazy wstępu do lasów

  Region > Nadleśnictwa wprowadzają zakazy wstępu do lasów

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Już 10 nadleśnictw z Pomorza Środkowego wydało zakazy wstępu do lasu. Zdaniem meteorologów za kilka dni ma jednak na tyle popadać, że znowu będziemy mogli wchodzić do lasów.

  Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinku, która sprawuje nadzór nad 30 nadleśnictwami wchodzącymi w jej skład, poinformowała nas, że w 10 z nich nadleśniczy już wprowadzili zakazy wstępu do lasów. Chodzi o nadleśnictwa w Czaplinku, Czarnem Człuchowskim, Człuchowie, Niedźwiadach, Połczynie, Sławnie, Szczecinku, Świdwinie, Tychowie i Świerczynie.

  - Takich decyzji może być więcej, ale je podejmują nadleśniczy. To oni oceniają sytuację w lasach - wyjaśnia Wiesław Kostrzewa z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku. Jego zdaniem najnowsze pomiary meteorologiczne wskazują, że powoli rośnie wilgotność ściółki leśnej i że w najbliższych dniach może jednak popadać deszcz.

  - Na większe deszcze w naszym regionie możemy liczyć dopiero od niedzieli. Wtedy zacznie się dłuższa pora deszczowa - precyzuje Krzysztof Ścibor, właściciel z Biura Prognoz Calvus w Słupsku. - Ważne jest także, że spadnie temperatura do 17-18 stopni Celsjusza, noce będą zimniejsze, a na trawie zacznie się wytrącać rosa.
  Złamanie zakazu wejścia do lasu może oznaczać mandat do 500 złotych. Leśnicy jednak uspokajają, że na takie kary decydują się bardzo rzadko.

  - Generalnie chodzi o to, aby zachowywać ostrożność w okolicach leśnych. Karzemy najwyżej najbardziej niezdyscyplinowanych turystów i mieszkańców okolic sąsiadujących z lasem - dodaje Kostrzewa.

  Zbigniew Marecki

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo