Region > Tancerze czarowali na parkiecie w Kobylnicy

  Region > Tancerze czarowali na parkiecie w Kobylnicy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Ponad 250 par uczestniczyło w tegorocznej Tanecznej Wakacjadzie, która odbyła się w sobotę w Kobylnicy. Tancerzy obserwowali mieszkańcy całego regionu.

  Największym zainteresowaniem cieszyło się Grand Prix Polski Dorosłych w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. W obu konkursach wystąpiło po 9 par. W tańcach standardowych tryumfowali Paulina Glazik oraz Marek Kosaty z Klubu Tańca Towarzyskiego Estela w Olsztynie. Natomiast w tańcach latynoskich zdaniem sędziów byli stali bywalcy konkursów w Kobylnicy - Katerina Kolmanowa i Radim Pradka z Klubu Orel Telnice w Czechach.

  Widzowie mieli także okazję obserwować młode pary tancerzy ze słupskiego Klubu Tańca Paktan, którzy zdobywają coraz wyższe miejsca. W kategorii par powyżej 15 lat, w klasie C, w tańcach latynoamerykańskich pierwsze miejsce zajęli Barbara Kiersnowska i Mateusz Łaski. W tej samej kategorii, ale w tańcach standardowych II miejsce wywalczyli Aleksandra Niemasz i Karol Lubarski. Wśród nieco młodszych tancerzy, od 14 do 15 roku życia, w klasie C w tańcach latynoamerkańskich I miejsce wytańczyli Maria Kiersnowska i Bartosz Byzdra. Natomiast w kombinacji tańców w tej samej grupie wiekowej w klasie E III miejsce przypadło Weronice Gronowskiej i Adrianowi Zielińskiemu. III miejsce zajęli również Patrycja Blechewicz i Kamill Flakowicz, którzy wystąpili w kombinacji tańców w klasie E w grupie tancerzy od 10 do 11 roku życia.

  Wyraźnie było widać również, że coraz większe postępy robią młodzi tancerze, którzy swoje umiejętności udoskonalają w SP nr 3 i nr 9 w Słupsku oraz SP Sycewice, Kończewo i Kobylnica.

  - Teraz można już mówić o silnym środowisku tancerzy w regionie słupskim. Jak tak dalej pójdzie, to niedługo wyrosną tu pary, które będą godnymi następcami Elżbiety i Adama Zięciaków, najbardziej utytuowanych tancerzy ze Słupska - ocenia Katarzyna Balon ze Szczecinka, która prowadziła sobotnią imprezę.

  Zbigniew Marecki

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo