Słupsk > Sąd ogłosił wyrok w sprawie właścicieli Havany

  Słupsk > Sąd ogłosił wyrok w sprawie właścicieli Havany

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Na 1,5 roku więzienia skazał słupski sąd Ewę i Mirosława Ł., właścicieli klubu Havana, za nakłanianie Irene K. do prostytucji. Będą musieli również zapłacić grzywnę po 4 tys. zł oraz przepadku po 23 tys. zł zarobku z nierządu Irene. Ich syn Roland został skazany na 1 rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywnę w wysokości 1800 zł.
  Czarnoskóra Irene K. przyleciała do Polski razem z Ewą i Mirosławem Ł., właścicielami klubu Havana, którzy przywieźli młodą kobietę ze ich wczasów w Kenii.

  Według słupskiej Prokuratury Okręgowej, Kenijka od marca do 8 maja ubiegłego roku świadczyła w Havanie usługi seksualne. Z agencji towarzyskiej wyciągnął ją Łukasz K., student, który był klientem klubu.

  Śledztwo wykazało, że w ciągu półtora miesiąca Irene przyniosła właścicielom co najmniej 30 tys.
  zł dochodu. We wrześniu ub. roku Ewa i Mirosław Ł. stanęli przed sądem, oskarżeni o podstępne zwabienie Irene K. do Polski i nakłanianie jej do prostytucji. Ich syn Roland został oskarżony o to, że pomagał rodzicom w prowadzeniu nielegalnego interesu.

  Proces sądowy częściowo był niejawny, także mowy końcowe wygłoszone 10 czerwca. Prokurator Tomasz Walendziak zażądał dla małżeństwa Ł. po półtora roku więzienia bez zawieszenia, przepadku po 30 tys. zł zarobku z nierządu Irene oraz po 5 tys. zł grzywny. Dla Rolanda Ł. - roku i trzech miesięcy więzienia, ale w zawieszeniu na trzy lata, i 4 tys. zł grzywny.

  Oskarżeni i ich obrońcy domagali się uniewinnienia. Małżeństwo Ł. było aresztowane na czas śledztwa.

  Bogumiła Rzeczkowska

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo