Kraj > Posłowie PiS dziękują Irlandii za powstrzymanie...

  Kraj > Posłowie PiS dziękują Irlandii za powstrzymanie "cywilizacji śmierci"

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Posłowie PiS związani z Radiem Maryja wysłali list do Prezydenta i Premiera Irlandii, w którym dziękują za odrzucenie Traktatu Lizbońskiego - dowiedział się serwis tvp.info. - Mamy nadzieję, że to powstrzyma cywilizację śmierci, która oznacza aborcję na życzenie i legalizację małżeństw homoseksualnych - tłumaczy Anna Sobecka, jedna z sygnatariuszek listu.

  "Prosimy przyjąć wyrazy szacunku i podziękowania dla Narodu Irlandzkiego, który wykazał wielką mądrość odrzucając w referendum Traktat Lizboński.
  Decyzja Irlandczyków jest zwycięstwem wolności nad sztucznymi pomysłami elit chcących narzucić rozwiązania godzące w fundamentalne prawo do życia człowieka oraz prawo narodu do zachowania swojej tożsamości. Mamy nadzieję, że dzięki decyzji Irlandczyków, przywódcy DE podejmą debatę razem z narodami Europy, jaka powinna być Wspólnota Państw Europejskich, w wyniku której odstąpi się od pomysłów kreowania cywilizacji śmierci oraz przypomni się chrześcijańskie korzenie Europy" - czytamy w liście, do którego dotarli dziennikarze serwisu tvp.info.

  Pod dokumentem podpisała się trójka posłów PiS kojarzonych z Radiem Maryja: Anna Sobecka, Gabriela Masłowska i Bogusław Kowalski. - Traktat Lizboński nie definiuje pojęcia rodziny, co otwiera furtkę do legalizacji małżeństw homoseksualnych. A przecież mężczyzna z mężczyzną czy kobieta z kobietą nie są zdolni do prokreacji. Czy to nie jest cywilizacja śmierci? - pyta Sobecka.

  - Do tego dochodzi jeszcze kwestia aborcji, która w Polsce jest dozwolona tylko w trzech przypadkach. A Traktat Lizboński zmierza w tym samym kierunku, co niedawno przyjęta rezolucja Rady Europy zezwalająca na aborcję na życzenie - dodaje.

  tvp.info

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo