Słupsk > Wybrali nauczycieli roku

  Słupsk > Wybrali nauczycieli roku

  Fot. Łukasz Capar

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Małgorzata Józefowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku.

  Małgorzata Józefowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku. ©Fot. Łukasz Capar

  Małgorzata Józefowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku.

  Małgorzata Józefowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku. ©Fot. Łukasz Capar

  Lidia Bojara -Jankowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Słupsku. Fot. Łukasz Capar

  Lidia Bojara -Jankowska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Słupsku.
  (fot. Fot. Łukasz Capar)

  Dzisiaj po raz jedenasty wybrano Nauczycieli Roku w Słupsku.
  Zostali nimi:Jerzy Polak, wuefista ze Szkoły Podstawowej nr 2, Lidia Bojara-Jankowska, wicedyrektor i nauczycielka chemii w Gimnazjum nr 3 oraz Małgorzata Józefowicz, nauczycielka biologii, chemii oraz mikrobiologii żywności z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1. Dodatkowo wyróżnienie przyznano Dorocie Michałowskiej, polonistce z SP nr 6.

  Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 22 kandydatury: 10 nauczycieli z podstawówek, 6 z gimnazjów i 6 ze szkół ponadgimnazjalnych. Kandydatów do tego tytułu zgłaszały samorządy uczniowskie. Ostatecznego wyboru dokonywała Kapituła Konkursu składająca się z przedstawicieli uczniów, dwóch pracowników Wydziału Oświaty oraz dyrektorki Miejskiego Ośrodka Doskonalenia Metodycznego. Jego podstawą były przedstawiona dokumentacja oraz prezentacja kandydatur, która odbyła się dzisiaj w SP nr 6. Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się w Dniu Edukacji Narodowej.

  Nauczyciele

  Małgorzata Józefowicz nauczycielem jest już 23 lata. Uczy chemii, biologii i mikrobiologii żywieniowej. Od 17 lat związana ze słupskim gastronomikiem, który obecnie wchodzi w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku.
  - Rok temu otrzymałam nagrodę ministra, ale nagroda od uczniów jest dla mnie cenniejsza - mówi.
  Ceni sobie to, że udało jej się wykształcić wielu uczniów, którzy mają duże osiągnięcia związane z chemią. - To nie jest przedmiot lubiany przez uczniów. Dlatego cenię to, że wygrałam z innym nauczycielami - śmieje się.
  Podejrzewa, że na przyznanie jej nagrody wpływ miało także to, że swoim uczniom poświęca dużo czasu pozalekcyjnego, prowadząc od 18 lat szkolne koło LOP.
  - Jeździmy na wycieczki. Moli uczniowie z sukcesami uczestniczą w różnych konkursach. To mnie i i im sprawia wiele satysfakcji i zapada w pamięć - dodaje. Zdradza, że może sobie na to pozwolić, bo ma już własne dziecko na studiach i w związku z tym ma sporo wolnego czasu.

  Lidia Bojara -Jankowska w Słupsku, chemiczka po Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, mieszka od 1990 roku. Przyjechała z Wrocławia i zatrudniła się w Szkole Podstawowej nr 5, która obecnie jest Gimnazjum nr 3 . - Cały czas pracuję w tym samym budynku. Uczę chemii, która nie cieszy się wielką popularnością wśród uczniów. Łączę duże wymagania z poczuciem humoru i to chyba powoduje, że uczniowie raczej mnie lubią - uważa.
  Jest dumna z tego, że jej uczniowie odnoszą sukcesy związane z chemią. Jeden z nich zrobił nawet z chemii doktorat. - Inni informują mnie, że nie muszą zdawać egzaminów na studiach z chemii. To bardzo cieszy - dodaje.
  Jerzy Polak z SP nr 2 w Słupsku. Fot. Łukasz Capar

  Jerzy Polak z SP nr 2 w Słupsku.
  (fot. Fot. Łukasz Capar)

  Jerzy Polak nauczycielem jest od 46 lat. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Poznaniu. W młodości był rekordzistą Polski w trójskoku, gdy miał 16, 17 i 18 lat. Od 10 lat uczy w SP nr 2 w Słupsku, najdłużej pracował jednak w SP nr 9 .
  - Robię dużo nie tylko we własnej szkole, ale także na forum miejskim. Organizuję liczne imprezy dla młodzieży z całego miasta. Pewnie dlatego zna mnie parę osób - mówi.
  Uważa, że nauczyciel wychowania fizycznego powinien nie tylko dążyć do osiągania jak najlepszych wyników przez uczniów uzdolnionych sportowo, ale także powinien mieć wiele wyrozumiałości dla potrzeb tych, którzy są mniej sprawni.

  (maz)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (8)

  Wszystkie komentarze (8) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo