Koszalin > Gadzinowski o mediach

  Koszalin > Gadzinowski o mediach

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Na zaproszenie organizatorów festiwalu "Młodzi i Film" do Koszalina przyjechał były poseł SLD Piotr Gadzinowski, który jest wiceszefem Rady Programowej TVP. Dzisiaj spotkał się z mieszkańcami Koszalina oraz z dziennikarzami. - Media publiczne są dla 80 procent społeczeństwa najważniejszą instytucją kultury - mówił.

  - Z badań wynika, że ta właśnie część społeczeństwa dzięki mediom publicznym poznaje teatr, muzykę klasyczną, filmy.
  Niestety, rządząca koalicja ma tendencję do ograniczania mediów publicznych. Obawiamy się, że jeżeli tak będzie dalej, to może dojść do kryzysu finansowego, zwłaszcza w radiu publicznym. To w 90 procentach utrzymuje się przecież z abonamentu. Abonament prawie w naszym kraju nie istnieje. Jeżeli rząd nie przyzna rozsądnych źródeł finansowania, może to - powtarzam - doprowadzić do groźnego kryzysu.

  Były poseł mówił też o potrzebie dostępu mediów publicznych do rynku reklamowego. - W przeciwnym razie doprowadzi to do ich zubożenia i uzależnienia od jednego źródła finansowania, np. budżetu państwa - dodał.

  Gadzinowski chwalił koszaliński festiwal. - Impreza niekomercyjna, na poziomie. Co prawda bez udziału "celebritów", ale to bardzo ważny festiwal, który pokazuje przyszłość naszego kina.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo