Kraj > Filipek chce stworzyć partię związaną z o. Rydzykiem

  Kraj > Filipek chce stworzyć partię związaną z o. Rydzykiem

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Na prawicy może powstać partia związana z Radiem Maryja. Jak dowiedział się serwis internetowy tvp.info, rozmowy w tej sprawie prowadzą eurodeputowani sympatyzujący z ojcem Tadeuszem Rydzykiem, poseł PiS Bogusław Kowalski i ekslider Samoobrony Krzysztof Filipek.

  Zdaniem pomysłodawców, nowa partia będzie mieć ludowo-narodowy charakter, a jej znakiem rozpoznawczym ma być "walka o Europę Ojczyzn i zachowanie dystansu wobec Brukseli".
  - PiS dąży do zamknięcia swoich szeregów, tworząc coś w rodzaju zakonu PC. Jeżeli nie otworzy na inne środowiska, to powstanie nowej partii jest nieuniknione - mówi europoseł Bogdan Pęk. Twierdzi, że w tworzenie nowego ugrupowania może zaangażować się nawet dziesięciu prawicowych eurodeputowanych.

  Z informacji serwisu internetowego tvp.info wynika, że w rozmowach dotyczących budowy nowego ugrupowania uczestniczy także poseł PiS Bogusław Kowalski, polityk blisko związany ze środowiskiem Radiem Maryja. - Mogę tylko potwierdzić, że rozmowy się toczą - ucina Kowalski. Budową nowej prawicowej formacji zainteresowany jest także Krzysztof Filipek, jeden z byłych liderów Samoobrony. - Jesteśmy w stałym kontakcie z posłem Bogusławem Kowalskim. Chcemy stworzyć blok o charakterze patriotyczno-ludowym - zapowiada.

  Pierwszym testem dla nowego bloku mają być przyszłoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego. Czy oznacza to, że nowa partia będzie konkurencją dla PiS? Niekoniecznie. - Jeśli takie ugrupowanie powstanie, to mogłoby się stać wręcz ważnym partnerem - twierdzi Kowalski. Jego zdaniem, obie partie mogłyby nas przykład wystawić wspólną listę w przyszłorocznych wyborach. Problem jednak w tym, że ten pomysł nie do końca podoba się politykom PiS. Powstanie nowej partii może utrudnić jeszcze jedno: animozje panujące pomiędzy prawicowymi politykami. - Ja nie wyobrażam sobie kooperacji z Bogusławem Kowalskim czy Krzysztofem Filipkiem. Zdecydowanie bliżej mi do polityków, którzy właśnie opuszczają LPR, Janusza Dobrosza i Sylwestra Chruszcza. Zależy mi również na współpracy z Markiem Jurkiem, którego popieram w wyborach uzupełniających na Podkarpaciu - mówi Pęk. Z informacji serwisu internetowego tvp.info wynika jednak, że były Marszałek Sejmu nie jest na razie zainteresowany uczestnictwem w tej inicjatywie.

  Michał Krzymowski
  tvp.info

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo