Ustka > Rewitalizacja idzie na przetarg

  Ustka > Rewitalizacja idzie na przetarg

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Za prawie dwa miliony złotych Usteckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego wystawia na sprzedaż trzy budynki w centrum starej Ustki. Pierwsze przetargi już za tydzień.

  Wystawione na przetarg budynki położone są przy ul. Beniowskiego 3 i ul. Kosynierów 22. Pierwszy z nich ma powierzchnię 207 metrów kwadratowych i stoi na działce o powierzchni 326 metrów kwadratowych. Jego cena wywoławcza to 750 tysięcy złotych. Aby przystąpić do licytacji trzeba wpłacić 100 tys. zł.

  Druga z licytowanych budowli ma powierzchnię 197 metrów kwadratowych. Do niej dołączona jest działka o ponad 630 metrach kwadratowych. Taki dom może zafundować sobie ktoś, kto ma przynajmniej 1,2 miliona złotych, bo taka jest cena wywoławcza budowli. Samo wadium to, aż 200 tys. złotych. - Licytacje obu budynków zorganizujemy w środę 2 lipca - mówi Edward Rokosz, prezes UTBS. - Do końca lipca planujemy sprzedać osiem rewitalizowanych budynków. Zarobione na nich pieniądze przeznaczymy na spłatę 3,5 miliona złotych kredytu oraz na budowę nowych bloków.

  Ceny sprzedawanych domów mogą wprawić w osłupienie tym bardziej, że budynki nie są zrobione "pod klucz". Nie mają drzwi, płyt gipsowych i ocieplenia ścian oraz instalacji wodno-kanalizacyjnych, c.o. oraz kabli elektrycznych w ścianach. Znawcy rynku nieruchomości zaznaczają, że na budynki może nie być chętnych.

  - Te domy położone są blisko morza, ale w zwartej zabudowie śródmieścia i maja mało miejsca wokół siebie, na przykład na parkingi - tłumaczy Mirosław Chumek, państwowy rzeczoznawca majątkowy. - Dlatego są zbyt drogie. ja wyceniłbym je o 10-20 procent niżej. Rynek nieruchomości już się uspokoił i ceny nie są tak wysokie jak kiedyś.

  (map)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo