Emigracja > Brytyjscy politycy chcą pomóc Polakom

  Emigracja > Brytyjscy politycy chcą pomóc Polakom

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Eurodeputowani z Wielkiej Brytanii chcą się zająć atakami na Polaków mieszkających na wyspach. Jak dowiedział się serwis internetowy tvp.info na listopad planowane jest spotkanie z polską mniejszością.

  Spotkanie organizuje w Manchesterze Gary Titley z grupy socjalistów. Wcześniej pomagał on mniejszości islamskiej, która w Wielkiej Brytanii miała podobne problemy. Już zamówił raport na temat polskiej mniejszości.

  Na problem ataków ze względu na swoją narodowość zwróciła uwagę kolegom europosłanka Genowefa Grabowska (SDPL). - Poruszyła mnie historia polskiej rodziny w Dewsbury. Od kilku lat mieszkają w Wielkiej Brytanii, zaciągnęli tam kredyt na dom. Choć sami nie sprawiają problemów, to są ofiarami rasistowskich ataków. Wandale wybijają im szyby w oknach, rzucają kamieniami w ich dom. Do tego rodzina twierdzi, że nie może liczyć na pomoc lokalnej policji - tłumaczy nam Grabowska.

  Po tym jak Grabowska poinformowała o sprawie posłankę z regionu Dewsbury, Lindę McAvan Brytyjczycy stwierdzili, że potrzebne są szersze działania i stąd pomysł spotkania. Planowane jest ono na 11 listopada - ze względu na to, że to ważna dla Polaków data.

  W Wielkiej Brytanii przypadki ataków na Polaków są coraz częstsze. Z raportu Zjednoczenia Polskiego wynika, że w ubiegłym roku było 50 przypadków agresji etnicznej, w tym kilka morderstw. Jednak Polacy często nie znają przyczyn napadu. A statystyki pokazują, że generalnie często są oni ofiarami przestępstw. W Londynie w zeszłym roku policja odnotowała ok. 4500 napaści na naszych rodaków.

  Karolina Woźniak

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo