Ustka > W ratuszu powstanie galeria malarstwa

  Ustka > W ratuszu powstanie galeria malarstwa

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Czołówka polskich malarzy wzięła udział w pierwszym, ogólnopolskim plenerze malarskim "Art Mityng" w Ustce. Po twórcach zostaną w mieście obrazy, które ozdobią wnętrza ratusza. W ten sposób powstanie początek miejskiej galerii malarstwa współczesnego.

  Plonem dwutygodniowego pobytu najwybitniejszych twórców w Ustce jest dziesięć obrazów przekazanych w darze dla miasta.

  - Obrazy zawisną wewnątrz naszego ratusza, bo organizatorem pleneru było miasto i artyści w ten sposób się nam zrewanżowali - mówi Jacek Cegła, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ustce.
  Wśród przebywających w Ustce twórców były takie znakomitości jak Edward Dwurnik, który pozostawił miastu obraz "Ustka z lotu ptaka" oraz prof. Włodzimierza Łajminga z gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, prof. Piotra C. Kowalskiego z poznańskiej ASP oraz adiunkta Dariusza Słoty z częstochowskiej Akademii Pedagogicznej.

  W zbiorach usteckiego ratusza pozostały obrazy: Stanisława Mazusia z Tych, słynnego portrecisty i pejzażysty, marynistów Ryszarda Patzera z Sopotu i Edwarda Habdasa z Łodzi, uznanych malarek Marii Jędrzejczak z Gdańska i Renaty Wojnarowicz z Piły oraz Andrzeja Słowika z Koszalina.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo