Kraj > Milczanowski: Kaczyński kłamie

  Kraj > Milczanowski: Kaczyński kłamie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza


  - Nie mogłem wypowiadać się miarodajnie na podstawie kserokopii. Nigdy nie zapewniałem Kaczyńskiego, że są to dokumenty oryginalne. Kaczyński kłamie - powiedział TVP Info Andrzej Milczanowski, były szef UOP i MSW.

  W czwartkowych "Sygnałach Dnia" Polskiego radia Jarosław Kaczyński powiedział, że na początku lat 90. kiedy był szefem Kancelarii Prezydenta Lecha Wałęsy, Andrzej Milczanowski pokazał mu oryginały dokumentów potwierdzających współpracę Lecha Wałęsy. Milczanowski przekonywał go, że są one autentyczne i sprawdzone grafologicznie.

  - Wtedy wywiązała się, pamiętam, między nami taka dyskusja, gdzie ja broniłem Lecha Wałęsy, mówiąc - nie będę przytaczał, z jakich względów - że nie bardzo wierzę, żeby to było jego (Wałęsy) autorstwa - powiedział szef PiS.

  - Mówię to chociaż wiem, że ten, który mi te dokumenty pokazał dzisiaj się wyprze - dodał Kaczyński.

  - To bzdura. Kaczyński kłamie - powiedział w TVP Info Andrzej Milczanowski. Twierdzi on, że poddał te dokumenty badaniom. Ponieważ jednak dysponował jedynie plikiem kserokopii, otrzymał z laboratorium Komendy Głównej Policji informację, że nie można na tej podstawie ustalić, czy faktycznie zostały podpisane przez Lecha Wałęsę. - Posiadając taką wiedzę nie mogłem przekonywać Kaczyńskiego, że są to dokumenty autentyczne - zapewniał.

  (KB)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo