Gdańsk > Ruszyła budowa nowoczesnego szpitala

  Gdańsk > Ruszyła budowa nowoczesnego szpitala

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Zgodnie z zapowiedziami Centrum Medycyny Inwazyjnej w Gdańsku ma być najnowocześniejszym szpitalem w Polsce - informuje Gazeta Trójmiasto. Będzie miało lądowisko dla śmigłowców i kilkanaście sal operacyjnych. Ruszyła już jego budowa. Pacjentów przyjmie za 2,5 roku
  Chorzy z Pomorza nie będą już musieli jeździć do Warszawy na specjalistyczne zabiegi, bo większość z nich będzie można wykonać w gdańskim Centrum.
  Budowa placówki to pierwszy etap inwestycji, która zmieni oblicze dzisiejszego szpitala Akademii Medycznej.

  Dziś wiele budynków nadaje się do kapitalnego remontu i modernizacji, bo już od dawna nie odpowiadają standardom nowoczesnego leczenia pacjentów. Inwestycja jest po to, żeby "stary" szpital stanął na nogi, zaczął nowocześnie leczyć i przestał się zadłużać.

  W nowym centrum znajdą się wszystkie dziedziny zabiegowe: chirurgia z jej poszczególnymi działami (oprócz kardiochirurgii i chirurgii naczyniowej), urologia, okulistyka, laryngologia, radiologia zabiegowa i oddział transplantologiczny (w tym przeszczepów szpiku kostnego).

  Oprócz tego będzie tu wiele przychodni specjalistycznych. Centrum będzie miało własne lądowisko dla śmigłowców i kilkanaście sal operacyjnych.

  Inwestycja będzie kosztowała 350 mln zł, przystosowanie starej części szpitala kolejne 150 mln zł. Pieniądze na tę inwestycję zapewni budżet państwa.

  Źródło informacji: Gazeta Trójmiasto

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo