Pomorze > Holender może być sądzony u nas

  Pomorze > Holender może być sądzony u nas

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Sąd w Holandii ma dziś zadecydować, czy wyda nam Markusa H. podejrzanego o zabójstwo młodej szczecinianki.

  - Nie spodziewamy się komplikacji. Wszystkie formalności z polskiej strony zostały dopełnione - powiedział "Głosowi" prok. Marcin Lorenc z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

  Chodzi o czwartkowe postanowienie Sądu Okręgowego w Szczecinie. Zgodził się, aby po wyroku Holender obywał karę w swoim kraju.

  Ciało Anity S. znaleziono w sierpniu ub. w bloku przy ul. Iwaszkiewicza w Szczecinie. Było w zaawansowanym rozkładzie, skrępowane prześcieradłem. Kobieta wynajmowała tu mieszkanie. Często wyjeżdżała do Holandii.

  Tam poznała Markusa H. Przyjeżdżał do niej. Nie wiadomo co było motywem zbrodni. Jedna z wersji zakłada, że chodziło o zazdrość. Według naszych informacji Holender w rozmowie telefonicznej z osobami uczestniczącymi w śledztwie przyznał się, że w dniu zabójstwa był w Szczecinie i prawdopodobnie spotkał się z Anitą.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo