Czarna Dąbrówka> Gmina wciąż będzie podlegać pod lęborski...

  Czarna Dąbrówka> Gmina wciąż będzie podlegać pod lęborski wymiar sprawiedliwości

  Andrzej Gurba

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Nic nie wskórali w resorcie sprawiedliwości bytowscy radni powiatowi w sprawie włączenia gminy Czarna Dąbrówka do właściwości miejscowej sądu i prokuratury w Bytowie.

  Teraz przypisana jest ona lęborskiemu wymiarowi sprawiedliwości, a to inny powiat.

  - Nasze postulaty poparł prokurator okręgowy w Słupsku. Mimo to minister sprawiedliwości jest nieugięty. Przynależność Czarnej Dąbrówki do Lęborka komplikuje pracę policji i utrudnia życie zwykłym mieszkańcom - irytuje się Andrzej Hrycyna, przewodniczący Rady Powiatu Bytowskiego.

  Z decyzji ministra niezadowolony jest także Wojciech Gralak, wójt Czarnej Dąbrówki.
  Zabiegi o zmianę prokuratorsko-sądowej przynależności gminy trwają od wielu lat. I jak do tej pory bez pozytywnego skutku. Sędzia Karol Dałek, dyrektor Departamentu Organizacyjnego w Ministerstwie Sprawiedliwości, zwraca uwagę, że zmiana zburzyłaby optymalną, jego zdaniem, organizację sądów w Bytowie i Lęborku.

  - Obsada sędziowska, kuratorska i urzędnicza jest w nich odpowiednia do liczby spraw i gwarantuje sprawną obsługę mieszkańców - oznajmia Dałek. Jego zdaniem baza lokalowa bytowskiego sądu nie pozwala na zwiększenie załatwianych spraw, jak i zwiększenie zatrudnienia.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo