Kraj > SLD i Unia Pracy pójdą razem do wyborów

  Kraj > SLD i Unia Pracy pójdą razem do wyborów

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza
  Sojusz Lewicy Demokratycznej w czwartek podpisze porozumienie z Unią Pracy - dowiedział się serwis internetowy tvp.info.

  Przewiduje ono ścisłą współpracę programową i organizacyjną. Prawdopodobnie obie partie stworzą wspólną listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

  Porozumienie jest efektem rozmów, które od kilku tygodni prowadzili przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski i szef Unii Pracy Waldemar Witkowski.

  - SLD dąży do budowy dużego lewicowego obozu politycznego. Porozumienie z UP to nie koniec szukania nowych sojuszników. Rozmawiamy z innymi partiami politycznymi, związkami zawodowymi i organizacjami lewicowymi - tłumaczy rzecznik SLD Tomasz Kalita.

  W treści porozumienia, które podpiszą szefowie obydwu partii, zapisano główne cele polityczne ugrupowań. SLD i UP będą dążyć do ograniczenia roli Kościoła, liberalizacji prawa aborcyjnego, a także wprowadzenia edukacji seksualnej w szkołach i bezpłatnej antykoncepcji.

  Wiktor Ferfecki
  tvp.info

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo