Słupsk > Urząd Wojewódzki obetnie kasę za Sobieskiego

  Słupsk > Urząd Wojewódzki obetnie kasę za Sobieskiego

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Słupski magistrat nie dostanie 20 tys. zł zwrotu pieniędzy za przebudowaną ulicę Sobieskiego. Urząd Wojewódzki zakwestionował fakt, że wykonawcy przedłużono termin wykonania inwestycji.
  Ulica Sobieskiego to jedna z ważniejszych arterii w mieście wyremontowana w 2007 roku za 11 milionów złotych dzięki środkom unijnym (45 procent wartości projektu).

  Teraz inwestycja jest kontrolowana przez Urząd Wojewódzki, który rozlicza inwestycję, który stwierdził ,że Słupsk nie otrzyma 20 tys. zł. refundacji. Powód?

  - W trakcie realizacji ulicy Sobieskiego Zarząd Dróg Miejskich podpisał aneks z wykonawcą, który wygrał przetarg przedłużający termin oddania drogi.
  My uznaliśmy, że skoro jednym z kryteriów był termin to należało się jego trzymać - mówi dodaje Marek Goliński, dyrektor Wydziału Zarządzania Funduszami Europejskimi Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku.
  Zdaniem Golińskiego Zarząd Dróg Miejskich, który prowadził inwestycje powinien był naliczyć odsetki karne dla wykonawcy, a nie podpisywać aneksu o przedłużeniu remontu na kolejne dwa miesiące.

  - Ja miałem opinie prawne, że mogłem w ten sposób postąpić. Będę walczył o te pieniądze, nawet o dwa tysiące złotych będę walczył - stwierdza Wiesław Kurtiak, dyrektor ZDM-u. - Nie było w tym dla mnie żadnej szkody.

  Zdaniem Kurtiaka, aneks był spowodowany koniecznością rozszerzenia prac na ul. Sobieskiego związanych z budową parkingów przy tej ulicy.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo