Kraj > Prezydent: chcę porozumienia w sprawie tarczy jeszcze...

  Kraj > Prezydent: chcę porozumienia w sprawie tarczy jeszcze latem

  Wiktor Ferfecki tvp.info

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Bardzo bym chciał, by to było możliwe - odpowiedział Lech Kaczyński na pytanie TVP, czy jest możliwe zawarcie porozumienia z USA w sprawie tarczy antyrakietowej jeszcze latem tego roku.

  - To jest potrzebne dla polskiego bezpieczeństwa, poprawi naszą sytuację w Europie - ocenił Lech Kaczyński. Prezydent odniósł się też do niedawnego zarzutu szefa gabinetu politycznego premiera Sławomira Nowaka, że rząd PiS był gotów zapłacić Stanom Zjednoczonym za wybudowanie w Polsce amerykańskiej bazy.
  - Nie chcieliśmy dawać tarczy za nic. To jedna z tez propagandowych - powiedział. Dodał, że "jest gotów schować do kieszeni pewne żale i wypowiedzi młodych ludzi, którzy być może za dziesięć, piętnaście lat powinni objąć stanowiska tak poważne, jakie mają w tej chwili".

  W wywiadzie dla TVP prezydent odniósł się też do kwestii ratyfikacji traktatu lizbońskiego. Zapewnił, że ratyfikuje traktat, jeśli w referendum poprą go Irlandczycy. - Natomiast trzeba doprowadzić do sytuacji w której Irlandczycy z własnej nieprzymuszonej woli, bez zmiany Konstytucji, zgodzą się na ten traktat - oświadczył Lech Kaczyński.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo