Tarcza antyrakietowa > PiS chciał zapłacić za budowę tarczy

  Tarcza antyrakietowa > PiS chciał zapłacić za budowę tarczy

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Szef gabinetu premiera Sławomir Nowak powiedział w TVN24, że rząd PiS był gotów zapłacić Stanom Zjednoczonym za wybudowanie w Polsce amerykańskiej bazy w ramach projektu umieszczenia w Polsce elementów tarczy antyrakietowej.

  Jak dodał, "nasi poprzednicy w zasadzie dziękowali Stanom Zjednoczonym, że mogą im za coś zapłacić". "Tak wyglądały negocjacje (...) Chcieli im dać wszystko, byle tylko mieć tę bazę w Polsce. To taka logika, która prowadzi do pełnego podporządkowania" - powiedział Nowak.

  Szef gabinetu premiera był też pytany, czy może się zdarzyć tak, że nie dojdzie w lipcu do wizyty w Polsce amerykańskiej sekretarz stanu Condoleezzy Rice, bo na przykład Amerykanie nalegają, aby podczas wizyty zostało podpisane porozumienie w sprawie tarczy.

  Według Nowaka, Amerykanie wprost formułują oczekiwanie, że jeżeli "pani minister Rice ma do Polski przyjechać, to przyjedzie tylko po to, żeby podpisać porozumienie".

  Premier Donald Tusk wyraził we wtorek nadzieję, że Condoleezza Rice odwiedzi Polskę "10 lipca lub każdego innego dnia". Według niego nie jest wykluczone wówczas podpisanie "wstępnego porozumienia" ws. tarczy antyrakietowej, pod warunkiem jednak gwarancji bezpieczeństwa dla Polski.

  (źródło:gazeta.pl)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (5)

  Wszystkie komentarze (5) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo