Kraj > Postkomuniści będą się modlić za gen. Jaruzelskiego

  Kraj > Postkomuniści będą się modlić za gen. Jaruzelskiego

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza  Gen. Wojciech Jaruzelski dostał nietypowy prezent z okazji 85 urodzin. W najbliższą niedzielę, w dniu jego urodzin, w Kolegiacie św. Anny w Wilanowie odbędzie się msza święta w jego intencji - dowiedział się serwis internetowy tvp.info. Niewykluczone, że w nabożeństwie udział wezmą politycy SLD.

  - Msza święta będzie sprawowana w niedzielę o godzinie 13 - potwierdza ks. prałat Bogusław Bijak z Kolegiaty Św. Anny. - To będzie zwykła msza o charakterze parafialnym - dodaje. Oznacza to, że świątynia nie zostanie na tę okazję specjalnie przystrojona ani nie uświetni jej występ chóru.

  Informacja o mszy wisi na tablicy ogłoszeń w siedzibie SLD na ul. Rozbrat. Jak można wyczytać będzie to "msza dziękczynna i o błogosławieństwo Boże dla gen. Wojciecha Jaruzelskiego".

  -Mszy nie zamówiły władze sojuszu, ale któryś z sympatyków byłego prezydenta - wyjaśnia rzecznik SLD Tomasz Kalita. Zaznacza, że nie jest mu wiadomo, by któryś z czołowych polityków SLD miał zamiar uczestniczyć we mszy.

  Wysokiej frekwencji spodziewa się za to posłanka SLD Joanna Senyszyn.

  - Wśród członków SLD jest wielu wierzących - wyjaśnia. Dodaje, że sama nie pójdzie, bo jest ateistką. - W skuteczność modłów nie wierzę. Sądzę jednak, że jest coś takiego, jak pozytywna energia, i tysiące dobrych myśli skierowanych do generała na pewno przyczyni się do jego lepszego samopoczucia - zaznacza.

  We mszy nie ma zamiaru brać udziału sam jubilat. - Wiem o tej inicjatywie i jest mi miło, ale oficjalnego zaproszenie nie do-stałem. Poza tym i tak od lat nie chodzę do kościoła - mówi w rozmowie z tvp.info gen. Wojciech Jaruzelski.

  - Urodziny mam zamiar spędzić w domu w rodzinnym gronie. Nie planuję imprezy, bo nie mam nastroju do świętowania. Kończę 85 lat, więc przyjęcie miałoby raczej charakter pogrzebowy - żartuje były prezydent.

  Wiktor Ferfecki

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo