Sławno > Śledztwo po śmierci dziecka

  Sławno > Śledztwo po śmierci dziecka

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Prokuratura Rejonowa w Sławnie wyjaśnia, czy lekarze ze sławieńskiego szpitala są winni śmierci noworodka.

  - Wszczęliśmy śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci - mówi Jarosław Płachta, prokurator rejonowy. - Doniesienie złożyła rodzina kobiety spod Sławna, która trafiła do szpitala w Sławnie w 37. tygodniu ciąży. Pierwszego dnia kobieta przyjechała z opuchlizną twarzy i bólami. Po badaniach KTG, które nie wykazały niczego niepokojącego, została wypuszczona do domu.
  Na drugi dzień została przywieziona ponownie, gdyż bóle nie ustępowały. Przyjęto ją na oddział położniczy. Lekarze przeprowadzili kolejne badanie. Zapadła decyzja o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Niestety, noworodek był martwy. W doniesieniu pojawia się zastrzeżenie, że anestezjolog pojawił się przed cesarskim cięciem dopiero po 20 minutach od decyzji o zabiegu. Czy i jaki to miało wpływ na życie dziecka? To m. in. będziemy ustalać. Czekamy na wyniki sekcji zwłok. Wtedy będziemy wiedzieli, czy do śmierci dziecka przyczynili się lekarze.

  Dyrektor szpitala Andrzej Dąbrowski zapewnia, że pacjentka miała opiekę doświadczonych lekarzy. - Nie było żadnych zaniedbań, ani żadnych sygnałów, że z płodem dzieje się coś niedobrego - mówi dyrektor. - Na to, co się stało, nie miało wpływu po ilu minutach pojawił się anestezjolog. Trudno mówić o przyczynach bez wyników sekcji. W organizmie kobiety doszło do zatrucia, niewykluczone, że wpłynęło na to, co się stało. Tak się zdarza, raz na tysiąc przypadków. Decyzja o cesarskim cięciu zapadła, gdy zauważyliśmy, że spada aktywność płodu. Akcja była szybka, trwała półtorej godziny. Niestety, dziecko urodziło się martwe.

  (mas)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo