Łeba > Obchody X-lecia Księstwa

  Łeba > Obchody X-lecia Księstwa

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  W niedzielę, 6 lipca rozpoczną się obchody X-lecia istnienia Księstwa Łeby. O godzinie 14.30 zaplanowano zakończenie regat w klasie Optimist. Zawodnicy walczyli o puchar Księstwa Łeby.

  Najlepszy z nich dostanie puchar Henryka I Łebskiego. W poniedziałek o godz. 20, w kościele św. Mikołaja odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji gości i mieszkańców księstwa. O 21 w telewizji kablowej Olga, będzie można obejrzeć film o dziejach Księstwa Łebskiego.

  We wtorek, 8 lipca rozpoczną się główne obchody X-lecia księstwa. O 16 na Skwerze Rybaka książę Henryk I Łebski wygłosi orędzie do mieszkańców, po którym zorganizowany zostanie pokaz walk rycerskich bractwa rycerskiego Kerin. O godzinie 18 wystąpi zespół Abba.

  - Imprezie będzie towarzyszyła biesiada książęca - mówi Ewa Horanin, organizatorka Obchodów X-lecia Księstwa Łeby. - Będzie pieczony prosiak, książęce kiełbaski i cola.

  (ac)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo