Piłka nożna > Pomorze Potęgowo - Gryf 95 Słupsk 1:5 (1:2) (zdjęcia)

Redakcja
W meczu sparingowym rozegranym w Ustce, pilkarze III-ligowego Gryfa 95 Slupsk pokonali V-ligowe Pomorze Potegowo 5:1 (2:1).

Pomorze Potęgowo - Gryf Słupsk

W rozegranym dzisiaj w Ustce meczu sparingowym, V-ligowe Pomorze Potęgowo przegrało z III-ligowym Gryfem 95 Słupsk 1:5 (1:2).

Bramki: 0:1 Dawid Fursa (7 - karny), 0:2 Przemysław Iwański (12 - głową), 1:2 Henryk Patyk (27), 1:3 Marcin Kozłowski (70), 1:4 Tomasz Bukowski (76 - karny), 1:5 Gracjan Szymański (83 - karny).

Pomorze: Sokołowski (64 Bagrowski) - Borecki, Gapski, Kozub, Brylowski, Kotusiewicz (46 Oleszczuk), Kaczmarek, Nejman (80 M. Mikołajczyk), Tomaszewski, D. Mikołajczyk (58 Naklicki), Patyk.

Gryf 95: Kędzia (46 Ratajczyk) - Jarowski (46 Sarna), Silicki (46 Matusewicz), Jędrzejak (46 Bukowski), Bielecki (46 Pietras), Iwański (46 Pluta), Piekarski (46 Świdziński), Waleszczyk (46 Ł. Mokrzycki), Fursa (46 Kozłowski), Pytlak (46 Kryszałowicz), Sobczak (46 Szymański).

W piekącym słońcu, ale za to na niezłej płycie boiska, rywalizowali w pierwszym swym sparingu przed nowym sezonem piłkarze Pomorza i Gryfa. Jeden z początkowych ataków słupszczan zakończył się faulem w polu karnym na Patryku Pytlaku. Trzy minuty potem doskonałą okazję miał Damian Mikołajczyk, ale w sytuacji sam na sam świetnie spisał się Michał Kędzia. Odpowiedź słupszczan była natychmiastowa. Źle interweniował bramkarz Pomorza, Mieszko Sokołowski i Przemysław Iwański głową zdobył drugiego gola. Zanim upłynęło pół godziny gry podopieczni Mirosława Iwana zdobyli gola kontaktowego. Do zagranej piłki z rzutu wolnego doszedł najskuteczniejszy napastnik potęgowian, Henryk Patyk i z najbliższej odległości trafił do siatki. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część spotkania.

Po przerwie trener gryfitów Wojciech Polakowski wymienił całą jedenastkę. W drugiej odsłonie brylował Paweł Kryszałowicz. Raz strzelił minimalnie niecelnie, a potem jego silny strzał zdołał obronić Sokołowski. W 61 minucie bramkarz Pomorza wybronił uderzenie Adam Pietrasa, który popisał się indywidualną akcją. Sześć minut potem Kryszałowicz trafił w słupek. Po następnej akcji indywidualnej i strzale w długi róg, słupszczanie prowadzili już 3:1 za sprawą Marcina Kozłowskiego. W 75 minucie Kryszałowicz trafił w poprzeczkę, a dobitka Gracjana Szymańskiego okazała się niecelna. Po faulu w polu karnym na tym zawodniku było już 4:1, a trzy minuty później trafił on w poprzeczkę po ładnej akcji Kryszałowicza. Na siedem minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego, w polu karnym Szymańskiego podciął Maciej Bagrowski. Poszkodowany sam wymierzył sprawiedliwość. W drużynie słupskiej wystąpili nowi zawodnicy od niedawna w niej trenujący - Ernest Matusewicz (ostatnio VfB Pössneck) oraz Artur Sarna (Lech Poznań). W ekipie trenera Iwana wystąpił Marcin Tomaszewski (ostatnio na wypożyczeniu z Gryfa do Jantara Ustka). Oprócz niego z byłych gryfitów w Pomorzu zagrali: Dominik Kaczmarek, Michał Nejman i Michał Borecki. Zabrakło braci Kublików.