Lębork > Gwałcił córki latami

  Lębork > Gwałcił córki latami

  Bogumiła Rzeczkowska

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Lęborska Prokuratura Rejonowa oskarżyła 54-letniego Stefana U. o gwałty i molestowanie 16-letniej córki. Dziewczyna została ofiarą kazirodcy, gdy miała sześć lat. Wcześniej ojciec gwałcił starszą córkę. To dzięki niej mroczny dramat młodszej siostry ujrzał światło dzienne.

  Akt oskarżenia w tej przerażającej sprawie trafił właśnie do Sądu Rejonowego w Lęborku.

  - Zarzuciliśmy mieszkańcowi gminy Nowa Wieś Lęborka, że od września do grudnia 1998 roku, a później jeszcze przez półtora roku wykorzystywał seksualnie córkę Natalię.
  Molestował już sześcioletnią dziewczynkę. Gdy urosła, zaczął ją gwałcić. Szarpał, uderzał w głowę, po twarzy. Gwałtów i kazirodztwa dopuścił się w recydywie, bo wcześniej siedział pięć lat w więzieniu za starszą córkę - mówi Henryk Szubelak, lęborski prokurator rejonowy.
  Anna, pierwsza ofiara ojca, sama w przeszłości uciekała przed kazirodcą i spała na dworcach. Teraz znalazła u niej schronienie zapłakana i przerażona Natalia po ucieczce z domu. Gdy Natalia wyznała, ze ojciec gwałci ją od lat, Anna natychmiast powiadomiła policję.

  Stefan U. jest ślusarzem. Ma ośmioro dzieci w wieku od ośmiu do 30 lat. Został zatrzymany po kilku dniach, bo po doniesieniu starszej córki ukrywał się w lasach. Nie przyznaje się do kontaktów seksualnych z Natalią.

  Twierdzi, że młodsza córka jest pod wpływem Anny. Jednak na tymczasowe aresztowanie nie złożył zażalenia.

  Za gwałty i kazirodztwo grozi do 12 lat więzienia. Recydywiście - do 15 lat.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo