GP24.PL
  16.01.2017

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  Rozwiń
  GP24.PL
  Zwiń

  GP24.PL - największy portal w regionie!

  600 tys. użytkowników, 6 milionów odsłon #10urodzinyGP24

  Kraj > CBA zatrzymało polityka, biznesmena i prawnika

  Kraj > CBA zatrzymało polityka, biznesmena i prawnika

  Bogumiła Rzeczkowska

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  - Były senator, wysoki rangą menadżer w międzynarodowym koncernie oraz znany poznański prawnik zostali zatrzymani przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z korupcją przy realizacji przetargów przez spółkę "Dialog" - informuje Piotr Kaczorek z wydziału Komunikacji Społecznej CBA.
  W podwarszawskich Łomiankach funkcjonariusze pojawili się u Sławomira G., menadżera w dużym międzynarodowym koncernie. Jarosław Ch., były senator zatrzymany został we Wrocławiu.

  Pod Poznaniem zatrzymano prawnika Marcina P. W czasie przeszukań mieszkania, kancelarii oraz biura spółki, w których mieszkali i pracowali zatrzymani, znaleziono dokumentację, która jest dowodem w sprawie.

  Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, gdzie usłyszeli zarzuty. Wobec podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego.

  - Zatrzymania mają związek ze śledztwem w sprawie korupcji przy realizacji zamówień usług i towarów przez spółkę Telefonia Dialog. Sto procent udziałów tej spółki należy do KGHM Polska Miedź S.A. - mówi Piotr Kaczorek.

  - Według ustaleń śledczych polityk, menadżer i prawnik brali udział w korupcyjnym procederze ustawiania przetargów. Jarosław Ch. podejrzany jest o przyjmowanie korzyści majątkowej w związku z pełnioną ówcześnie funkcją publiczną, zaś Sławomir G. i Marcin P. o ich udzielanie.
  Były senator i prawnik spełniali rolę pośredników. Pieniądze trafiały m.in. do zatrzymanych przez CBA Piotra R. i Andrzeja K., bohaterów tzw. afery gruntowej, którzy już wcześniej usłyszeli zarzuty korupcji gospodarczej, a także działania na szkodę spółki Dialog. W śledztwie jest już 21 podejrzanych.

  Z kolei w Niemczech prowadzone jest postępowanie związane z koncernem, w ramach którego pracował Sławomir G. Dotyczy specjalnego funduszu, utworzonego w celu korumpowania urzędników przy załatwianiu zagranicznych kontraktów telekomunikacyjnych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo