Sondaż > Polacy chcą olimpiady w Chinach

  Sondaż > Polacy chcą olimpiady w Chinach

  Karolina Woźniak tvp.info

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Aż 41 proc. Polaków uważa, że decyzja o zorganizowaniu w Chinach olimpiady była dobra - wynika z sondażu Pew Research Center, do którego dotarł serwis internetowy tvp.info. Tylko 39 proc. ocenia tę decyzję źle. - I tak liczba przeciwników jest zaskakująco wysoka - ocenia dr Jacek Kucharczyk z Instytutu Spraw Publicznych.

  Bardziej krytyczni niż Polacy w ocenie przyznania Chinom igrzysk są Francuzi i Japończycy (55 proc. z nich ocenia, że to była zła decyzja). Zadowoleni z decyzji są: Brytyjczycy i Niemcy (50 proc. mieszkańców tych krajów uznało, że to dobrze, że Chiny są gospodarzem olimpiady).

  Według socjologa dr Jacka Kucharczyka z Instytutu Spraw Publicznych, najbardziej zaskakujące w tym badaniu jest to, że aż 39 proc. Polaków jest przeciwnych organizacji olimpiady w Chinach. - Uwrażliwienie Polaków na to, co się dzieje w Chinach, to zasługa debaty jaka przewinęła się przez Polskę w ostatnim czasie - dodaje.

  Generalnie oceniamy Chińczyków dobrze: 47 proc. badanych Polaków ma o nich pozytywne zdanie, a 39 proc. ankietowanych jest nastawionych negatywnie. Ostrzej oceniamy same władze Chin. 33 proc. z nas ocenia je dobrze, a aż 54 źle.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 poleca

  Wideo