Angelika Cichocka dopiero na 71. miejscu

(fen)
Angelika Cichocka
Angelika Cichocka Archiwum
W światowych przełajach Angelika Cichocka była na 71. Jej czas liczył się do klasyfikacji drużynowej, w której Polska zajęła jedenaste miejsce.

W 40. Mistrzostwach Świata w Biegach Przełajowych areną zmagań biegaczy i biegaczek był Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku koło Bydgoszczy.

Na tegorocznych listach startowych figurowało 248 zawodników (seniorów i juniorów) i 208 zawodniczek (seniorek i juniorek). W stawce seniorskiej w kobiecej reprezentacji Polski była Angelika Cichocka, która uprawia biegi średnie na 800 m i 1500 m.

Tym razem biegaczka Taleksu Borysław Borzytuchom rywalizowała w bardzo silnej stawce na 8 kilometrów. Na starcie niedzielnego biegu przełajowego zameldowało się 97 seniorek. Cichocka ukończyła zmagania na 71. miejscu z czasem 26 minut i 55 sekund. Najlepiej z Polek spisała się Agnieszka Mierzejewska, która była 51. Jej czas to 26.08 min.

Dziesięć miejsc za nią była liderka polskiej reprezentacji Katarzyna Kowalska - 26.40 min. Lokaty pozostałych Polek: 73. Dominika Napieraj - 26.55 min, 84. Urszula Nęcka - 27.23 min, 92. Paula Kopciewska - 28.12 min.
Wygrała Kenijka Emily Chebet - 24.24 min. Druga była Hiwot Ayalew (Etiopia) - 24.27 min. Jako trzecia finiszowała Belaynesh Oljira (Etiopia) - 24.33 min.

Klasyfikacja drużynowa: 1. Kenia, 2. Etiopia, 3. Bahrajn. Polska uplasowała się na jedenastym miejscu.