Sport > Gryf 95 liderem (FOTOGALERIA, VIDEO)

(STEN)

Gryf zwyciężył!

W najważniejszym spotkaniu rundy wiosennej piłkarze Gryfa 95 Słupsk pokonali przed własną publicznością dotychczasowego lidera tabeli ligi okręgowej Poloneza Bobrowniki 2:1 (1:0). Bramki dla drużyny słupskiej zdobywali: Dominik Kaczmarek w 36 minucie z rzutu karnego oraz Henryk Pakulniewicz w 78 minucie. Honorową bramkę dla gości w 81 minucie zdobył Jacek Rubinowicz.

Składy drużyn:

Gryf 95: Rusakiewicz - J.Burak, Bielecki, K.Kublik, Pakulniewicz, Janusz (66 Solczak), Kaczmarek (90 Moszczyński), Pawłowski, Luzak (89 Borecki), Fursa, Bednarczyk.

Polonez: Dworak - Juśkiewicz (62 Kurczaba), Boniek, Mikulski, P. Staszczuk (46 M. Kozak), Zagórowski (46 Radoń), Dawid Giszka (46 B. Czarnuch), Wanat, Duda, Perkowski, Rubinowicz.
Spotkanie oprócz walki o pozycję lidera, miało dodatkowy podtekst, gdyż drużynę gości trenuje wieloletni szkoleniowiec gospodarzy - Tadeusz Wanat, a w składzie gra wielu byłych graczy Gryfa jeszcze z czasów III ligi. Podczas meczu wiał porywisty wiatr utrudniający piłkarzom obu drużyn rozgrywanie składnych akcji. Pierwsi groźnie zaatakowali słupszczanie. Dawid Fursa z kilku metrów posłał piłkę nad poprzeczką. W odpowiedzi po strzale z rzutu wolnego doświadczonego Tadeusza Wanata piłka trafiła w słupek. Chwilę później ponownie przed szansą był Fursa, ale znów uderzył za wysoko. W 18 minucie Piotr Staszczuk zdobył bramkę, ale sędzia boczny wskazał pozycję spaloną. Wynik meczu otworzył Dominik Kaczmarek strzałem z rzutu karnego (powtarzanego) podyktowanego za faul Grzegorza Dworaka na Wojciechu Januszu.

W drugiej połowie nieznaczną przewagę posiadali goście, ale niewiele z niej wynikało. Gryfici natomiast starali się kontrować. Świetną ofensywną akcją popisał się obrońca Henryk Pakulniewicz, który minął kilku graczy Poloneza i posłał piłkę do siatki obok interweniującego Dworaka. Trzy minuty później po kiksie Karola Kublika kontaktową bramkę z najbliższej odległości zdobył Jacek Rubinowicz. W końcówce jeszcze dwie doskonałe okazje mieli gospodarze. Najpierw Adrian Solczak, a potem Grzegorz Bednarczyk przegrali pojedynki z golkiperem Poloneza.

Po tym spotkaniu gryfici wyszli na prowadzenie w tabeli "okręgówki". Gryf 95 ma 48 punktów, a Polonez o jeden mniej.