Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

Wolne ogródki czekają na chętnych

Dodano: 13 marca 2008, 16:07 Autor:

Bardzo łatwo zostać w Słupsku działkowcem. Można kupić zagospodarowaną działkę z drzewami i murowaną altanką.
Krystyna Krzemień w siedzibie ogrodów Zjednoczenie przy ul. Kopernika. Tutaj można znaleźć wolne działki.

Krystyna Krzemień w siedzibie ogrodów Zjednoczenie przy ul. Kopernika. Tutaj można znaleźć wolne działki. (fot. Krzysztof Tomasik)

"Głos” działkowcom

Od piątku, 14 marca "Głos Pomorza” zaczyna serię artykułów poradnikowych dla działkowców. Tego dnia wydrukujemy pierwszy kupon konkursowy dla Czytelników. Od soboty, 15 marca, do czwartku, 20 marca, będziemy drukować cała stronę z poradami dla ogrodników. W środę, 19 marca, do gazety dołączymy kalendarz działkowca. Na 32 kolorowych stronach formatu A5 znajdziecie w nim państwo porady dla działkowców ułożone według pór roku. W czwartek, 20 marca, do gazety dołączymy w prezencie dla Czytelników nasiona kwiatów.

Za kilka tysięcy złotych. Można też wziąć ogród, którego nikt nie używa.

Od ręki można wydzierżawić działkę w dwóch miejscach w Słupsku. Pierwsze to ogrody Zjednoczenie, które dysponują około setką wolnych ogródków w okolicach Lasku Północnego. Ich powierzchnia wynosi od 300 do 500 metrów kwadratowych.

Drugie dostępne od zaraz miejsce dla działkowców to ogrody im. Bohaterów Westerplatte przy ul. Gdańskiej. W tym miejscu na dzierżawców czeka również około 100 działek.

- W obu miejscach można dostać zarówno zupełnie pustą działkę, jak i ogród, na którym są drzewa i altanka - tłumaczy Longina Ciesielska ze słupskiego zarządu Polskiego Związku Działkowców.

W tych dwóch ogrodach są wolne działki, bo są one oddalone od najbardziej zaludnionych osiedli mieszkaniowych i dojazd do nich sprawia kłopot. Dzierżawcy ostrzegają też, że często zdarzają się na nich włamania do altanek i kradzieże.

Najtrudniej jest znaleźć działkę w ogrodach Kolejarz, Meblarz, Tulipan, Odmiana i im. 20-lecia przy końcu al. 3 Maja. Ogródki cieszą się tam dużym wzięciem, bo są położone blisko zaludnionych osiedli - Zatorza i Niepodległości i wielu słupszczanom łatwo do nich dotrzeć.

- Wolnych działek nie mamy, ale można zapisać się na listę oczekujących, aż ktoś odda zajmowany przez siebie ogródek - mówi Marianna Piechota, prezes ogrodów Kolejarz.

- Obecnie w kolejce na działki czeka piętnaście osób. W najbardziej popularnych miejscach ogródki działkowe najłatwiej znaleźć z ogłoszeń w gazetach i na bramach ogrodów. W takim przypadku trzeba przygotować się na wydatek od kilkuset do nawet do 5 tys. zł w zależności od tego, jak bardzo zagospodarowany jest ogródek.

Jeżeli kupimy już działkę, musimy zapłacić jednorazową opłatę wpisową. Kosztuje ona od 12 do 153 zł w zależności od ogrodu. Raz na rok musimy wnieść także ok. 100 złotych opłaty za działkę.

Słupskie ogródki

W Słupsku jest około 7 tys. dzierżawców działek. Korzystają oni z 9 ogrodów: im. Ikara w Redzikowie, im. Bohaterów Westerplatte przy ul. Gdańskiej, im. Zjednoczenia przy ul. Kopernika i Ogrodowej, im. Staszica przy ul. Fabrycznej, im. 20-lecia przy 3-go Maja, Meblarz przy ul. 3-go Maja, Kolejarz przy ul. 3-go Maja, Tulipan przy ul. 3-Maja, Odmiana przy ul. 3-go Maja.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Wiatr już kręci japońskie siłownie

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy za bałagan za Halą Gryfia dyrektor obiektu powinien ponieść konsekwencje służbowe?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 702.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.