Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

W Słupsku prąd kupisz już też w sklepie

Dodano: 2 lutego 2009, 7:00 Autor:

Nareszcie skończyły się kłopoty osób, które mają liczniki przedpłatowe. Porcję energii elektrycznej można teraz wykupić w sklepach spożywczych. W Słupsku jest już kilkanaście takich miejsc.
Energomat nie będzie już jedynym sposobem zapłacenia za prąd w dzień wolny od pracy.

Energomat nie będzie już jedynym sposobem zapłacenia za prąd w dzień wolny od pracy. (fot. Fot. Krzysztof Tomasik)

Gdzie kupic prąd?

- Ul. Szymanowskiego 1, ul. Kowalska 1 (Delikatesy ABC), Stary Rynek 6 (Empik), ul. Nad Śluzami, ul. Starzyńskiego (Podkowa), ul. Wiatraczna 4, ul. Z. Augusta 71, ul. Jaracza 12, ul. Kossaka 23, ul. Koszalińska 2, ul. Fałata 12, Kołłątaja 25 (Plus GSM), Wolności 6 (Bomi), Andersa 10 (galeria prasowa), ul. Szczecińska 36k (E.Leclerc), ul. Hubalczyków 8 (Lewiatan), ul. Racławicka 2, ul. Kaszubska 32.

Doładowania prądu można dokonać w sklepach sieci Lewiatan, Społem, Intermarche, E.Leclerc i Sieć 34, Polomarket, Bomi i Rast. Łącznie to ponad tysiąc punktów w Polsce na terenie działania koncernu Energa.

- Każdy klient otrzymał lub w najbliższym czasie otrzyma pocztą specjalną kartę umożliwiającą mu zakup energii w tych punktach - informuje Beata Ostrowska, rzecznik koncernu Energa.

- Przy pomocy karty będzie można również kupować prąd w energomatach.
Informację o punktach sprzedaży można znaleźć na interaktywnej mapce, która jest dostępna w internecie pod adresem: www.energa-24.pl/gdzie-kupic-mapa.

Należy w wyszukiwarce na stronie wpisać miejscowość i ulicę zamieszkania, a system wskaże miejsca najbliżej domu, gdzie można kupić prąd do liczników przedpłatowych. Nowy sposób zakupu energii to wielka ulga dla osób posiadających takie liczniki.

Do tej pory klienci ze Słupska mogli płacić za prąd w tylko dwóch energomatach - przy ul. Przemysłowej i Kołłątaja oraz biurze obsługi klienta. Często jednak energomaty się psuły, a jeśli to stało się w weekend, to prądu nigdzie nie można było kupić. W rezultacie ludzie zostawali bez energii. Niejednokrotnie opisywaliśmy takie przypadki na naszych łamach.

- Dlatego po sygnałach klientów postanowiliśmy to zmienić i podpisaliśmy umowę z siecią VIA - Moje Doładowania, która umożliwia uiszczanie opłat za energię w sklepach - mówi rzeczniczka Energi Beata Ostrowska. - Mamy nadzieję, że teraz skończą się problemy klientów posiadających liczniki przedpłatowe.

Z zakupów energii w sieci VIA mogą już korzystać klienci z czterech oddziałów Energi: w Gdańsku, Kaliszu, Słupsku i Toruniu, to ponad 70 tysięcy odbiorców. Najpóźniej od połowy lutego ze sprzedaży w punktach sieci VIA Moje Doładowania będą mogli korzystać wszyscy klienci Energi posiadający liczniki przedpłatowe.

Kolejnym ułatwieniem opłacania prądu w licznikach przedpłatowych będzie wprowadzenie możliwości zapłaty za prąd przez internet. Energa obiecuje, że nastąpi to już niedługo, ale nie podaje konkretnych terminów.

Czytaj więcej o:
  • energa
  • energomat
  • prąd
  • sklep
  • słupsk
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Przychodnie pełne chorych, a ci nie chcą lekarskich zwolnień

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy w związku ostatnimi awariami słupskie Wodociągi powinny obniżyć cenę wody?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1419.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.