Badminton. Piast Słupsk pokonał Badminton Choroszcz 3:2

Słupski debel Piotr Żołądek i Paweł Drożdż zdobył punkt.
Słupski debel Piotr Żołądek i Paweł Drożdż zdobył punkt. Krzysztof Tomasik
Wreszcie Piast Słupsk przerwał fatalną serię w sezonie. Wygrał z Badmintonem Choroszcz 3:2. Jest nadzieja, że jeszcze nie wszystko stracone w tych rozgrywkach.

Piast przystąpił do rywalizacji w osłabionym zestawieniu. Chińczyk Chen Gang nie mógł grać, bo nadal jest chory. Zawodnik miał być wzmocnieniem przed startem rundy rewanżowej.

Zagrał w jednym meczu, przegrał, a w kolejnych wciąż choruje. Zamiast pomóc Piastowi przysparza kolejnych zmartwień.

Zawodnicy i zawodniczki desygnowani do składu walczyli niezwykle ofiarnie. Bardzo porywający bój w singlu stoczyła Kamila Augustyn z Anną Narel, która w przeszłości występowała w barwach słupskiego klubu. Wielokrotna mistrzyni Polski
została zmuszona do sporego wysiłku przez młodszą koleżankę z reprezentacji Polski.

W tej konfrontacji jeszcze górą było doświadczenie Augustyn. Do zwyciestwa słupska badmintonistka potrzebowała 37 minut.

Zapis poszczególnych spotkań (na pierwszym miejscu reprezentanci Piasta): gry pojedyncze - 0:1 - Mateusz Dynak - Wojciech Poszelężny 0:2 (15:21, 15:21); 1:1 - Augustyn - Narel 2:1 (14:21, 21:13, 21:16); gry podwójne - 2:1 - Paweł Drożdż /Piotr Żołądek - Marcin Dernoga/Paweł Lenkiewicz 2:0 (21:18, 21:17); 2:2 - Marlena Flis/Marta Wojciechowska - Dorota Grzejdak/Narel 0:2 (8:21, 7:21); mikst - 3:2 - Łukasz Jończyk/Augustyn - Lenkiewicz/Grzejdak 2:1 (18:21, 21:17, 21:11).

- Trochę jest mi lżej, ale tylko chwilowo. Martwi mnie to, że nasz najgroźniejszy rywal AZS AGH Kraków w walce o utrzymanie się w ekstraklasie ma przełożone mecze. Nasza sytuacja jest nadal bardzo złożona - ocenił zmartwiony Krzysztof Augustyn, prezes Piasta. - Ostatnie spotkanie grać mamy z krakowskimi akademikami u siebie. Teraz trzymam kciuki, aby rywale ograli AZS AGH.
Inne wyniki: Hubal - SKB Litpol Malow 1:4, Badminton - Hubal 1:4.