Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

Powstanie liceum policyjne w Słupsku. Nabór już w maju

Dodano: 7 kwietnia 2009, 11:30 Autor:

Jutro w słupskiej Szkole Policji podpisane zostanie porozumienie w sprawie otwarcia w mieście liceum policyjnego. Zajęcia od września tego roku. Czesne - 150 zł miesięcznie.

Policyjne Liceum Ogólnokształcące funkcjonować będzie w prywatnym Zespole Szkół Informatycznych przy ul. Koszalińskiej (Pomorzanka).

- Nasza oferta przeznaczona jest dla młodzieży gimnazjalnej, która w przyszłości chciałaby pracować w policji, straży pożarnej, granicznej, miejskiej, w wojsku lub w agencji ochrony. Przygotujemy też młodzież do dalszego kształcenia w zawodach związanych z funkcjonowaniem służb wewnętrznych- mówi Jarosław Stępnik, dyrektor szkoły.

W ciągu trzech lat nauki uczniowie będą uczestniczyć m.in. w zajęciach prowadzonych przez wykładowców ze Szkoły Policji, m.in. z prawa, kryminalistyki, prewencji, technik obrony i z zakresu bezpieczeństwa publicznego. Program obejmie zajęcia praktyczne w Szkole Policji.

- Choćby na strzelnicy, gdzie młodzież nauczy się strzelać z pistoletu pneumatycznego- mówi Piotr Kozłowski, rzecznik Szkoły Policji.

Na koniec nauki przeprowadzane będą testy, które trzeba przejść, aby pracować w policji. Ulg przy egzaminach do Szkoły Policji jednak nie będzie. - Niemniej, ci uczniowie będą lepiej przygotowani niż ich rówieśnicy- uważa Piotr Kozłowski.

Czytaj więcej o:
  • liceum
  • policja
  • słupsk
  • szkoła
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak oceniasz obecną kadencję prezydenta Słupska Macieja Kobylińskiego?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 2180.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.