Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

UFO, piorun kulisty czy zwykłe błyski. Dziwne zjawisko w czasie burzy nad Słupskiem

Dodano: 9 kwietnia 2009, 14:45 Autor:

Zdjęcie (po prawej) jakie wykonałem aparatem Canon a85. Zdjęcie pokazuje kule światła, właściwie zdjęcie zrobione pod koniec zdarzenia, słabo widoczne, gdyż padał już deszcz. Zaznaczyłem na zdjęciu obszar poruszania się obiektu: dwie pionowe linie - pisze Adam.

Zdjęcie (po prawej) jakie wykonałem aparatem Canon a85. Zdjęcie pokazuje kule światła, właściwie zdjęcie zrobione pod koniec zdarzenia, słabo widoczne, gdyż padał już deszcz. Zaznaczyłem na zdjęciu obszar poruszania się obiektu: dwie pionowe linie - pisze Adam.

Nasz internauta zaobserwował dziwne zjawisko podczas wczorajszej nocnej burzy nad Słupskiem. - Dziwne obiekty migotały i przelatywały nisko nad horyzontem. Nie mówię, że to UFO, ale nie potrafię wyjaśnić tego co widziałem - pisze internauta Adam.
Mapka przesłana przez internautę.

Mapka przesłana przez internautę.

Chciałbym się dowiedzieć czy z dnia 8-9 kwietnia 2009 nie było jakiś zgłoszeń w sprawie obiektu lub obiektów, które o godzinie między 23:30-00:30 unosiły się w rejonie (patrząc z ulicy Romera w stronę Bierkowa) około 5km od ulicy Romera w Słupsku - pyta nasz internauta.

- Razem z koleżanką całe zdarzenie obserwowaliśmy około 40min, z 10 piętra w wieżowcu przy ulicy Romera. Obiekty poruszały się w linii poziomej, nisko nad horyzontem. Najpierw był jeden później dwa.

Zbliżały się do siebie i ponownie oddalały, nie było słychać żadnego odgłosu silników, ale obiekt mógł być po prostu daleko. Obiekty były oświetlone kilkoma światłami, migotały i tworzyły wyraźny kształt cygara. Jeden obiekt musiał mieć przynajmniej 10-20m długości.

Od czasu do czasu świeciły mocniej i słabiej na przemian. Z początku myślałem, że może to być jakiś sterowiec bo leciał wolno i jednostajnie, lecz zwątpiłem w to widząc jakie były warunki atmosferyczne, błyskało, był porywisty wiat a chwilę potem padał ulewny deszcz. Zresztą prawie nigdy nie widziałem sterowców, które tak wyglądają.

Balon to również nie mógł być, ze względu na wcześniej opisane warunki a także ze względu na kształt cygara. Samolot również odpada, ponieważ leciał za wolno, wisiał nieruchomo i zawracał w to samo miejsce po linii poziomej - relacjonuje Adam.

O pomoc w rozwikłaniu tej zagadki poprosiliśmy słupskiego meteorologa Krzysztofa Ścibora.

- Doniesień na temat UFO nie będę komentował - powiedział nam szef biura prognoz pogody Calvus.

- Faktem jednak jest, że podczas burzy, a taką mieliśmy wczorajszej nocy, na niebie widać różne rzeczy - światła, rozbłyski, świetlne refleksy i ludzie bardzo różnie je interpretują. Coś co z ulicy Romera mogło przypominać jakiś obiekt latający, z innej części miasta mogło wyglądać zupełnie inaczej.

Czytaj więcej o:
  • burza
  • piorun
  • słupsk
  • ufo
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Jak oceniasz obecną kadencję prezydenta Słupska Macieja Kobylińskiego?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 2180.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.