Bałtycka III liga: Gryf 95 Słupsk - Orkan Rumia 3:1 (opis meczu, wideo, zdjęcia, wyniki 20. kolejki)

W meczu 20. kolejki III ligi Pomorze, piłkarze słupskiego Gryfa 95 pokonali Orkana Rumia 3:1. Ponad półtoratysięczna rzesza słupskich kibiców doczekała się pierwszej bramki swych piłkarzy tuż po rozpoczęciu drugiej połowy.
W meczu 20. kolejki III ligi, Gryf 95 Slupsk pokonal Orkana Rumia 3:1 (0:0). Bramki dla gryfitów zdobyli: Pawel Kryszalowicz, Patryk Pytlak i Szymon Gibczynski.

16. Olimpia Sztum 20 2 0 2 18 8 - 58

Strzelił ją były reprezentant Polski, obecny dyrektor sportowy Gryfa 95, Paweł Kryszałowicz. W pole karne wrzucał piłkę Fernando Batista, walczył o nią Artur Sarna, bramkarz gości na moment ją złapał, ale wypadła mu z rąk, a z okazji skorzystał "Kryszał" trącając futbolówkę, która minęła linię bramkową.

W pierwszej połowie zdecydowanie więcej z gry mieli gryfici, którzy w 13 minucie mogli objąć prowadzenie. Do dogodnej sytuacji doszedł Szymon Gibczyński, niestety jednak jego uderzenie wybronił Adam Duda.

Kwadrans potem świetna akcja Kryszałowicza i Karola Świdzińskiego, ale centymetrów zabrakło, aby do jego podania wzdłuż bramki zdążył Patryk Pytlak. Gryfici napierali, dobrze zagrywali piłki Gibczyński i Batista, ale ciągle czegoś brakowało. Goście nie zaskoczyli natomiast niczym. Silny z rzutu wolnego strzał oddał jedynie Michał Skwiercz.

Po wspomnianej wyżej szybko zdobytej bramce już w 45 sekundzie drugiej połowy, słupszczanie dążyli do strzelenia drugiego gola. Szczególnie aktywny był Pytlak kilkakrotnie nagradzany rzęsistymi brawami za swoje rajdy prawą stroną boiska. Młody gryfita w końcu doczekał się bramki. Otrzymał dokładne podanie od Kryszałowicza, minął próbującego wyłuskać mu piłkę Dudę i trafił do siatki.

Nie stwarzający zbytniego zagrożenia goście otrzymali prezent w 72 minucie. W rękę nastrzelony został Gibczyński i sędzia Jacek Grzybek wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Piotr Fera. Gryfici nie zamierzali jednak bronić wyniku i szukali kolejnej bramki.

Piłkę wykopał bramkarz Mateusz Kowalczyk, przeleciała ona na pole karne rywali. Próbował ją złapać atakowany przez Gibczyńskiego Duda, ale ponownie wypadła mu z rąk. Gibczyński ograł rumskiego golkipera i bez kłopotu skierował ją do bramki.

Świetnie przez całe spotkanie dopingowali słupscy kibice, prezentując efektowną oprawę. Wśród widzów można było zauważyć byłego reprezentanta Polski (i byłego gracza Gryfa) Tomasza Iwana. W słupskiej drużynie zadebiutował młody obrońca Filip Kóniczuk.

Był to dopiero pierwszy mecz słupszczan rozegrany na własnym boisku w rundzie wiosennej. Ze wszech miar udany. Następne ligowe starcie (z Błękitnymi Stargard Szczeciński) na Zielonej 25 kwietnia o godz. 17.00.

Jednak słupszczan będzie można zobaczyć już trzy dni wcześniej. 22 kwietnia o godz. 16.45 podejmą Zatokę Puck w Pucharze Polski.

Gryf 95 Słupsk - Orkan Rumia 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Paweł Kryszałowicz (46), 2:0 Patryk Pytlak (63), 2:1 Piotr Fera (72 - rzut karny), 3:1 Szymon Gibczyński (85)

żółte kartki: Waleszczyk, Pietras, Bukowski (Gryf 95); Skwiercz, Fera (Orkan)

Gryf 95: Kowalczyk - Pluta (89 Kóniczuk), Sarna, Bukowski, Bielecki, Batista (74 Kozłowski), Pietras, Świdziński, Pytlak, Kryszałowicz (90 Piekarski), Gibczyński (86 Waleszczyk).

Orkan: Duda - Cirkowski, Fera, Skwiercz, Prokopów, Bodzak, Dubicki, Broner, Kłos (67 Wesołowski), Prinz, Luliński (54 D. Hebel).
Inny zespół z naszego regionu zremisował z wiceliderem rozgrywek.

Bytovia Bytów - Błękitni Stargard Szczeciński 2:2 (1:1)

Bramki: 0:1 Łukasz Woźniak (40), 1:1 Sławomir Pufelski (45), 2:1 Krzysztof Bryndal (53), 2:2 Bartłomiej Zdunek (65).

żółte kartki: Stanios (Bytovia); Gajda (Błękitni)
czerwone kartki: Piotr Łapigrowski (28, Bytovia); Tomasz Królak (28, Błękitni)

Bytovia: Oszmaniec - Kasperowicz, Cierson, Jóźwiak, P. Łapigrowski, Bryndal, Kowalski, Pufelski (69 Ciemniewski), Stanios (36 Maciejewski), Paraficz (76 Formela), Adamowicz (55 A. Kobiella).

Pozostałe wyniki 20. kolejki: Cartusia Kartuzy - Bałtyk Gdynia 0:0, Kaszubia Kościerzyna - Zatoka Puck 2:0 (1:0), Orlęta Reda - Astra Ustronie Morskie 1:1 (0:0), Rodło Kwidzyn - Olimpia Sztum 4:1 (1:1), Rega Trzebiatów - Dąb Dębno 1:1 (0:0), Sława Sławno - Darzbór Szczecinek 3:1 (1:1).