Wyniki 1. kolejki klasy A i klasy B. Dariusz Piechota uratował Gryfa II

Piłkę uderza Bartosz Bukowski (Gryf II)
Piłkę uderza Bartosz Bukowski (Gryf II) Fot. Jarosław Stencel
Rozpoczęły się mecze obu grup klasy A. Słabo wypadli gospodarze swoich spotkań, którzy wygrali tylko 2 mecze, i to też po ciężkich bojach.
W meczu I kolejki klasy A, pilkarze Gryfa II Slupsk pokonali Wybrzeze Objazda 1:0 (0:0).

Gryf II Słupsk - Wybrzeże Objazda 1:0

Klasa A

Grupa I

Gryf 95 II PGK Słupsk - Wybrzeże Objazda 1:0 (0:0).

Bramka: 1:0 Dariusz Piechota (79).

Gryf 95 II PGK: Rusakiewicz - Oleszczuk, Ludko, Klimaszewski, Romanowicz, Sominka (59 Świątczak), Piekarski, Świdziński (50 Ziółkowski), Mytych, Pytlak (67 Piechota), B. Bukowski (81 Szendrak).

Wybrzeże: Brzostowicz - Podlasiak, Cyrankowski (82 Zagożdżan), Słodowski, Parys (72 Kubicki), Dollek, Wodziński (29 Witkowski), Duszyński, Gałat (59 Szumski), A. Sikora, S. Sikora.

Wydawało się, że rezerwy słupskiego Gryfa na stadionie przy ulicy Zielonej łatwo wygrają. Tym bardziej, że już w 12 sekundzie sygnał do ataku dał strzałem Marcin Sominka. To jednak goście mogli objąć prowadzenie i to kilkubramkowe. Najpierw dwukrotnie Marcin Rusakiewicz ratuje zespół po strzałach Artura Sikory, a potem próbował przelobować słupskiego golkipera Radosław Cyrankowski.

Tuż nad bramką uderzał też Łukasz Podlasiak. Słupszczanie natomiast nie stwarzali sobie zbyt wielu okazji. Patryk Pytlak uderzył nad bramką, głową strzelał Bartosz Bukowski. On też trafił do siatki w 32 minucie, ale już po gwizdku sędziego. Osiem minut potem ponownie A. Sikora zagroził poważnie bramce słupskiej, ale i tym razem świetnie spisał się Rusakiewicz. W odpowiedzi Pytlak strzelił w słupek, ale tylko w ten podtrzymujący siatkę. Trzy minuty po przerwie świetnie uderzył Cyrankowski, jednak trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Centymetrów zabrakło, by piłka wpadła idealnie w okienko odbijając się od słupka. Po rzucie rożnym główkował Bartłomiej Oleszczuk, jednak na miejscu był Sławomir Brzostowicz.

Ożywienie w słupskim ataku wniosło dopiero wejście Dariusza Piechoty. Najpierw uderzył z pierwszej obok słupka, potem nad bramką, aż w końcu za trzecim razem wykorzystał dośrodkowanie Bukowskiego i Gryf II objął prowadzenie. Jeszcze w 89 minucie była okazja do podwyższenia rezultatu, jednak strzał Patryka Świątczaka wybronił Brzostowicz.

Pozostałe wyniki: Start Łeba - Granit Kończewo 1:2 (0:1), Jantaria/Orkan Pobłocie - Rowokół Smołdzino 3:4 (0:2), KS Damnica - Leśnik Cewice 0:3 (0:2), LKS Łebunia - Swe Pol Link Bruskowo Wielkie 0:1 (0:0), Stal Jezierzyce - Dąb Kusowo 1:0 (1:0).

Grupa II

Garbarnia Kępice - Iskra Dretyń 2:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Mariusz Zblewski (3), 1:1 Konrad Barnik (54), 1:2 Adam Czapiewski (63 - gł.), 2:2 Rafał Grabowski (75)

Garbarnia: Gregorek - Konarzewski, Wołczko, Fidelus (64 Szela), Rejak, M. Rzeszutko, Makiełła, Kania, Łyszyk (46 Chwaliński), Barnik, Grabowski.

Iskra: Nowik - Serek (31 Peruk), Gnat, Rokuszewski, Ciecierski (53 Meyer), Czapiewski, Ł. Mazurek, Przybylski, P. Mazurek, Gwóźdź (53 Ciemiński), Zblewski (36 Jastrzębski).

W Kępicach zmierzyli się rywale, którzy mogą uchodzić w tym sezonie za jednych głównych kandydatów do awansu. Jak to często bywa oba zespoły podzieliły się punktami. Przy obu bramkach sporo winy ponosi bramkarz gospodarzy Grzegorz Gregorek, który nie wyszedł do dośrodkowań po których padały gole.

- Byliśmy drużyną lepszą, stwarzaliśmy więcej dogodnych sytuacji, ale niestety nie udało nam się rozstrzygnąć meczu na swoją korzyść - powiedział Janusz Rzeszutko, trener Garbarni.

Pozostałe wyniki: Lipniczanka Lipnica - Kaszubia Studzienice 1:2 (1:1), MKS Debrzno - Sokół Wyczechy 0:1 (0:0), Myśliwiec Tuchomie - Orkan Gostkowo 2:2 (0:0), Skotawia Dębnica Kaszubska - GKS Kołczygłowy 1:2 (1:1), Victoria Dąbrówka - Start Miastko 1:2 (1:1).

Włynkówko, Malczkowo i Motarzyno liderami

Zainaugurowali rozgrywki również piłkarze klasy B. Do niespodzianek należy zaliczyć wynik spadkowicza z klasy A, Błękitnych Główczyce, którzy przegrali z SSPN Malczkowo aż 1:5. Ambitnie odwrócili wynik piłkarze GTS, którzy przegrywali do przerwy 0:2, a mimo to zdołali zwyciężyć. Dwa gole dla nich zdobył doświadczony obrońca Przemysław Biernat. Dużo goli zobaczyli kibice w Niezabyszewie. Zwycięstwo odnieśli piłkarze Stegny.

Grupa I

Słupia Charnowo - KS Włynkówko 0:4 (0:1), Studnica Przytocko - Barton Barcino 2:3 (0:1), Bistal Machowino - Słupia Kwakowo 1:1 (1:0), Dom-Star Domaradz - Inter Świerzenko 3:3 (3:1), Słupia Kobylnica - Szansa Siemianice 2:1 (0:0), Sokół Kuleszewo - Unia Korzybie 1:4 (0:4).

Grupa II

Skotawa Budowo - Krokusy Stowięcino 0:2 (0:0), Baza 44 Siemirowice - Pomorze II Potęgowo 1:2 (1:2), Start Łebień - Iskra Gogolewo 2:1 (0:0), SSPN Malczkowo - Błękitni Główczyce 5:1 (2:0), Sokół Szczypkowice - GTS Czarna Dąbrówka 3:4 (2:0), Smoki Podole Małe - Dolina Gałąźnia Wielka: przełożony na 11.11.2009.

Grupa III

WKS Nożyno - Zorza Słosinko 4:0 (1:0), Victoria Szczytno - Drzewiarz Rzeczenica 1:2 (0:1), Koral II Dębnica - Juve Uniechów 2:0 (1:0), Magic Niezabyszewo - Stegna Parchowo 4:5 (1:2), Arkonia Pomysk Wielki - Zawisza Borzytuchom 0:2 (0:1), Grom Nakla - Błękitni Motarzyno 0:5 (0:1).