Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

Policjanci złapali kłusownika w centrum miasta

Dodano: 26 listopada 2009, 20:00 Autor:

Wczoraj wieczorem słupscy policjanci złapali mężczyznę, który łowił ryby mimo okresu ochronnego. Za kłusownictwo grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.
Kupujący ryby złowione w okresie ochronnym, może ponieść dotkliwe konsekwencje finansowe i karne nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kupujący ryby złowione w okresie ochronnym, może ponieść dotkliwe konsekwencje finansowe i karne nawet do 5 lat pozbawienia wolności. (fot. Fot. archiwum)

Wczoraj przed godziną 19, policjanci z I Komisariatu Policji w Słupsku wspólnie ze Strażnikami Straży Rybackiej w Słupsku patrolowali teren w pobliżu ulicy Mikołajskiej. Zauważyli stojącego nad rzeką Słupią mężczyznę, który właśnie złowił rybę. Zwrócił ich uwagę ponieważ mężczyzna nie miał wędki, a w ręku trzymał jakiś przedmiot - najprawdopodobniej szarpak. Mężczyzna na widok policjantów i strażników straży rybackiej wrzucił do rzeki kłusownicze narzędzia, a sam zaczął uciekać.
Kłusownikiem okazał się 54-letni słupszczanin. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Dzisiaj będzie przesłuchany i zostanie mu przedstawiony zarzut. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Od 1 października do 31 grudnia obowiązuje całkowity zakaz połowu troci wędrownej i łososia atlantyckiego. Policjanci w tym zakresie wzorem lat ubiegłych, współpracują z funkcjonariuszami Straży Rybackiej, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Strażnikami Miejskimi i Gminnymi. Patrole policji, także w okolicach rzeki Słupi, mają odstraszyć potencjalnych kłusowników i wpłynąć na ograniczenie przypadków nielegalnego połowu tych ryb.

- W okresie ochronnym kłusownicy nasilają swoją działalność - mówi Robert Czerwiński, rzecznik prasowy słupskiej policji. - Złowione ryby często usiłują sprzedać przygodnym osobom. W takich przypadkach, kupujący ryby złowione w okresie ochronnym, może ponieść dotkliwe konsekwencje finansowe i karne nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej o:
  • kłusownik
  • policja
  • ryba
  • słupsk
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy Słupsk powinien nadal się zadłużać ?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1677.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.