Jesteś tu: Strona główna Miasta Bytów Artykuł

Autobusy blokują wjazd na podwórko przy ul. Młyńskiej w Bytowie

Dodano: 23 stycznia 2010, 12:00 Autor:

Mieszkańcy budynku przy ulicy Młyńskiej 13 żądają przeniesienia przystanku PKS, bo zatrzymujące się tu autobusy blokują im wjazd na podwórko.
Za przystankiem jest wjazd na podwórko. Blokują go autobusy.

Za przystankiem jest wjazd na podwórko. Blokują go autobusy. (fot. Fot. Andrzej Gurba)

Przeczytaj więcej

– Przystanek był przy parkingu. Teraz przesunięto go w stronę naszego budynku. Nie ma zatoczki, więc autobusy zatrzymują się w miejscu, gdzie jest wjazd na nasze podwórko. Blokują nas – denerwują się mieszkańcy. Domagają się likwidacji przystanku w tym miejscu. – Mamy świadomość, że przystanek jest dla dzieci chodzących do Szkoły Podstawowej nr 5, ale podejrzewamy, że przystanek przesunięto w naszą stronę, aby zrobić więcej miejsca do parkowania dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy, który ma siedzibę po drugiej stronie ulicy – mówią mieszkańcy.

– Nie wiem, czy to jest aż taki duży problem. To dwa kursy dziennie. Rano i w południe. Autobusy zatrzymują się raptem na kilka minut. Nie ma tam kursów co pół godziny – oznajmia Krzysztof Szymański, kierownik wydziału inwestycji w Urzędzie Miejskim w Bytowie.

Wyjaśnia, że przystanek przesunięto, bo kierowcy skarżyli się, że przez wiele godzin blokowany jest niepotrzebnie parking. – Mieliśmy tabliczkę, która przez kilka godzin dziennie zakazywała stawiania samochodów w wyznaczonym na parkingu miejscu, tak aby mogły stanąć autobusy. Jego kursy nie są regularne, stąd trudno było wyznaczyć konkretne minuty z zakazem – twierdzi Szymański. Dodaje, że w mieście brakuje parkingów, stąd przesunięto przystanek.

– Czy była tabliczka, czy nie, to i tak kierowcy stawiali auta. Parking jest na tyle szeroki, że autobus może na niego częściowo wjechać, nawet jeśli stoją samochody. W wielu miejscach autobusy PKS stają centralnie na ulicy, bo nie ma zatoczek przy przystankach – mówią mieszkańcy.

Szymański obiecuje, że porozmawia z prezesem PKS-u, aby kierowcy nie blokowali zbyt długo wjazdu. – To nic nie da. Niech kierownik wyobrazi sobie taką sytuację. Autobus blokuje mi wjazd, ja stoję za nim, a zaraz za mną jest skrzyżowanie, no i szybko robi się korek. Przystanek trzeba przenieść – nie ustępują mieszkańcy.

– Zorganizuję spotkanie z mieszkańcami. Może uda się znaleźć jakieś kompromisowe rozwiązanie – oznajmia kierownik Krzysztof Szymański.

GP24 znajdziesz także na

Czytaj więcej o:
  • autobusy
  • bytów
  • młyńska bytów
  • przystanek pks bytów
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.gp24.pl
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Wydarzenie roku 2009 w Bytowie to:

wyniki głosowania
Liczba głosów: 83.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.