Jesteś tu: Strona główna Miasta Bytów Artykuł

Autobusy blokują wjazd na podwórko przy ul. Młyńskiej w Bytowie

Dodano: 23 stycznia 2010, 12:00 Autor:

Mieszkańcy budynku przy ulicy Młyńskiej 13 żądają przeniesienia przystanku PKS, bo zatrzymujące się tu autobusy blokują im wjazd na podwórko.

– Przystanek był przy parkingu. Teraz przesunięto go w stronę naszego budynku. Nie ma zatoczki, więc autobusy zatrzymują się w miejscu, gdzie jest wjazd na nasze podwórko. Blokują nas – denerwują się mieszkańcy. Domagają się likwidacji przystanku w tym miejscu. – Mamy świadomość, że przystanek jest dla dzieci chodzących do Szkoły Podstawowej nr 5, ale podejrzewamy, że przystanek przesunięto w naszą stronę, aby zrobić więcej miejsca do parkowania dla pracowników Powiatowego Urzędu Pracy, który ma siedzibę po drugiej stronie ulicy – mówią mieszkańcy.

– Nie wiem, czy to jest aż taki duży problem. To dwa kursy dziennie. Rano i w południe. Autobusy zatrzymują się raptem na kilka minut. Nie ma tam kursów co pół godziny – oznajmia Krzysztof Szymański, kierownik wydziału inwestycji w Urzędzie Miejskim w Bytowie.

Wyjaśnia, że przystanek przesunięto, bo kierowcy skarżyli się, że przez wiele godzin blokowany jest niepotrzebnie parking. – Mieliśmy tabliczkę, która przez kilka godzin dziennie zakazywała stawiania samochodów w wyznaczonym na parkingu miejscu, tak aby mogły stanąć autobusy. Jego kursy nie są regularne, stąd trudno było wyznaczyć konkretne minuty z zakazem – twierdzi Szymański. Dodaje, że w mieście brakuje parkingów, stąd przesunięto przystanek.

– Czy była tabliczka, czy nie, to i tak kierowcy stawiali auta. Parking jest na tyle szeroki, że autobus może na niego częściowo wjechać, nawet jeśli stoją samochody. W wielu miejscach autobusy PKS stają centralnie na ulicy, bo nie ma zatoczek przy przystankach – mówią mieszkańcy.

Szymański obiecuje, że porozmawia z prezesem PKS-u, aby kierowcy nie blokowali zbyt długo wjazdu. – To nic nie da. Niech kierownik wyobrazi sobie taką sytuację. Autobus blokuje mi wjazd, ja stoję za nim, a zaraz za mną jest skrzyżowanie, no i szybko robi się korek. Przystanek trzeba przenieść – nie ustępują mieszkańcy.

– Zorganizuję spotkanie z mieszkańcami. Może uda się znaleźć jakieś kompromisowe rozwiązanie – oznajmia kierownik Krzysztof Szymański.

GP24 znajdziesz także na

Czytaj więcej o:
  • autobusy
  • bytów
  • młyńska bytów
  • przystanek pks bytów
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
  • Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  • forum.gp24.pl
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Wydarzenie roku 2009 w Bytowie to:

wyniki głosowania
Liczba głosów: 83.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.