Autobusem szynowym z Lęborka do Łeby

Dodano: 26 czerwca 2010, 11:00 Autor:

Rusza wakacyjne połączenie kolejowe do Łeby. Od 26 czerwca do kurortu będzie można pojechać szynobusem. Oprócz połączeń Lębork – Łeba rusza też połączenie Gdynia – Lębork – Łeba.

Pierwszy kurs rozpoczyna się o 7.35 w Gdyni, o 8.38 szynobus dotrze do Lęborka, a w Łebie będzie o 9.21. Kolejne odjazdy ze stacji Lębork do Łeby będą miały miejsce o 10.54, 12.27, 14.09, 16.02 i 18.30. Z Łeby do Lęborka będzie można pojechać szynobusem o 9.46, 11.38, 13.18, 15.01, 16.45 i 19.22. Autobus szynowy o 19.22 dojedzie do Lęborka o 20.04 i pojedzie dalej do Gdyni, gdzie pociąg się zatrzyma o 21.19.

Nie wszystkie szynobusy kursujące do Łeby będą się jednak zatrzymywały na wszystkich przystankach. Wybrane połączenia będą się zatrzymywały na wszystkich stacjach oprócz Garczegorza, inne pociągi będą stawały tylko na trzech stacjach – Lębork Nowy Świat, Wrzeście i Łeba.

– Takie zmiany to prawdopodobnie efekt dostosowania kursowania szynobusu do pociągów innych przewoźników, które będą jeździły na tej trasie – usłyszeliśmy w biurze prasowym spółki Przewozy Regionalne.

Pociągi innych przewoźników na trasę Lębork – Łeba wróciły już 25 czerwca, od piątku kursuje tam m.in. pociąg TLK relacji Kraków– Łeba i pociąg TLK relacji Białogard – Łeba. To ważna informacja dla kierowców, którzy przyzwyczaili się już do tego, że na trasie kolejowej Lębork – Łeba nie ma żadnego ruchu. Teraz ten ruch będzie znaczny, a przed każdym przejazdem kolejowym na tej trasie trzeba będzie się zatrzymać.

Bilety na szynobus będzie można kupić w kasach w Lęborku i w Łebie a także u konduktorów. Kupno biletu w pociągu ma być szybsze i łatwiejsze, bo konduktorzy zostali wyposażeni w kasy elektroniczne.

Czytaj więcej o:
  • pociąg
  • Przewozy Regionalne
  • szynobus
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.