Gala sportów walki. Dobre starty zawodników Szkoły Sportów Walki Champion

Słupszczanin Wojciech Pająk – najlepszy technik gali.
Słupszczanin Wojciech Pająk – najlepszy technik gali. Fot. K. Nagórek
Ponad stu zawodników karate i jiu-jitsu z Polski, Niemiec i Holandii walczyło w Słupsku w XI Gali Sportów Walki. Impreza odbyła się w hali Szkoły Podstawowej nr 5 przy ulicy Hubalczyków. Uczestnicy reprezentowali 20 klubów.

Na galę składało się kilka turniejów w różnych odmianach sportów walki. W najważniejszej kategorii, Pucharze Polski Seniorów Parami zwyciężyli bracia Tomasz i Radosław Tomiak.

Dobrze w trakcie zmagań w piątce spisali się słupszczanie ze Szkoły Sportów Walki Champion. Jej zawodnicy zdobyli 11 medali złotych, 11 srebrnych i 4 brązowe. Robert Kuźmicki wygrał kumite indywidualne w kategorii szóste i ósme kyu (przed Tomaszem Krzeszowskim). W kumite indywidualnym mężczyzn zwyciężył także słupszczanin Marcin Gawlik (tutaj trzeci był Wojciech Pająk). Łukasz Zawisza wygrał w kata chłopców 12-13 lat (trzeci był inny słupszczanin Michał Korzeniowski), w kata z bronią (w kategorii do lat 13, w niej Korzeniowski był drugi) oraz kumite indywidualnym (tutaj drugi był Korzeniowski). Dołożył do tego trzecie miejsce w kumite do lat 11. W kata 3 kyu (czyt: kju) zwyciężył Wojciech Pająk. Korzeniowski zwyciężył w kumite chłopców 14-15 lat (tutaj drugi był Zawisza), był trzeci w kata z bronią do lat 12 (drugie miejsce przypadło Zawiszy). W kata chłopców do lat 8 wygrał Tomasz Karolczak przed Mateuszem Kielarem (obaj Champion), w kata chłopców do lat 9 zwyciężył Mateusz Kielar przed Hubertem Ciechanowskim. Karolczak wygrał także w kumite do lat 8, a Kielar w kumite do lat 9 (drugi był Hubert Ciechanowski. Natomiast w kata z bronią powyżej 16 lat drugie i trzecie miejsce zajęli Wojciech Pająk i Dariusz Kloskowski.

Champion wygrał w kata drużynowym chłopców. Najlepszym technikiem zawodów został Wojciech Pająk.
Przed imprezą w Szkole Podstawowej nr 5 odbyły się wybory do Międzynarodowej Organizacji Sztuk Walki IMAF, oddział Polska. Michał Godnicz, organizator słupskich zawodów, został wybrany jej wiceprezesem.