Siarka Tarnobrzeg - Energa Czarni Słupsk 73:81 (zdjęcia)

Mecz: Siarka Tarnobrzeg - Energa Czarni Słupsk
Mecz: Siarka Tarnobrzeg - Energa Czarni Słupsk Fot. Łukasz Capar
Po emocjonującej dogrywce Energa Czarni Słupsk wygrała z Siarką Tarnobrzeg. Słupszczanie wciąż są niepokonanym liderem Tauron Basket Ligi!
Siarka Tarnobrzeg - Czarni Slupsk (przed meczem)

Siarka Tarnobrzeg - Czarni Słupsk (przed meczem)

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z meczu. Jutro wideo z konferencji i zwyczajowy wideo-clip z meczu.

Mecz z ostatnią w tabeli Siarką (tylko jedna wygrana) był bardzo trudny. Gospodarze szybko złapali dobry rytm gry, walczyli o zbiórki i zdecydowanie lepsi byli zwłaszcza na tablicy bronionej przez zespół Czarnych. To właśnie liczne zbiórki w ataku dały gospodarzom w drugiej kwarcie wysokie prowadzenie 31:19. Później urosło ono nawet do 15 punktów. Słabiej grał Cameron Bennerman. Czarnym brakowało zespołowej gry i dobrej defensywy.

Przełamanie nastąpiło w III kwarcie, właśnie dzięki bardzo dobrej obronie. Koszykarze Siarki nie dochodzili już do tak łatwych pozycji rzutowych. Za to atak Energi funkcjonował coraz lepiej. Ważne punty zdobywali Mantas Cesnauskis i Paweł Leończyk. W czwartej kwarcie po rzucie za trzy Cesnauskisa Czarni na chwilę objęli prowadzenie (66:65) by zaraz znowu przegrywać (66:69). W końcówce coraz lepiej grał Bennerman i mimo wielkich problemów udało się doprowadzić do dogrywki. W niej Czarni kontrolowali już sytuację na boisku.

Za tydzień Czarni zagrają w Słupsku z silnym PGB Basket Poznań i mają dużą szansę przedłużyć imponującą serię zwycięstw.

Siarka Tarnobrzeg - Energa Czarni Słupsk 73:81 kwarty: 21:14, 21:19, 19:21, 8:15 dogryw. 4:12

Energa Czarni: Mantas Cesnauskis 17(3), Jerel Blassingame 15, Cameron Bennerman 12(1), Bryan Davis 10, Paweł Leończyk 9, Zbigniew Białek 8, Krzysztof Roszyk 8(1), Wojciech Szawarski 2, Hubert Pabian 0.

Siarka: Louis Truscott 18, Stanley Pringle 15(3), Daniel Wall 14(1), Marek Miszczuk 10(2), Michael Deloach 6, Bartosz Krupa 5(1), Michał Baran 3, Kevin Goffney 2, Eric Taylor 0.

Inne wyniki TBL:
Polpharma Starogard Gdański - Polonia Warszawa 89:62
Zastal Zielona Góra - Anwil Włocławek 79:69 (20:19, 18:20, 26:14, 15:16)
Kotwica Kołobrzeg - PGE Turów Zgorzelec 90:87 (79:79, po dogrywce)
PBG Basket - Trefl Spot (mecz w niedzielę)

Obszerna relacja z meczu, który po raz pierwszy na gp24.pl transmitowaliśmy na żywo w formie radiowej, przeczytasz w poniedziałowym wydaniu "Głosu Pomorza".