Młodzi piłkarze Gryfa Słupsk wygrali w turnieju w hali Gryfia

Piłkarze Gryfa Słupsk zwyciężyli w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców pn. IX Turniej Niepodległości – Słupsk 2010. Fot. archiwum
Piłkarze Gryfa Słupsk zwyciężyli w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Chłopców pn. IX Turniej Niepodległości - Słupsk 2010.

W zmaganiach zespołów z rocznika 1996 i młodsi, które odbyły się w hali Gryfia, uczestniczyło dziesięć drużyn: Salos Słupsk, Jantar Ustka, Karol Pęplino, Pogoń Lębork, Gryf Słupsk, UKS 1 Reda, FC Orlik Wiatraczna Słupsk, Byki Słupsk, Byki II Słupsk.

98 zawodników i 2 zawodniczki aktywnie spędziło swój czas na sportowo. Strzelono 36 bramek. Zwycięzcy grup spotkali się w finale. Triumfatora zawodów wyłoniono dopiero po rzutach karnych. Klasyfikacja końcowa w czołówce przedstawiała się następująco: 1. Gryf Słupsk, 2. Jantar Ustka, 3. Pogoń Lębork, 4. Byki Słupsk.

Pucharem fair play uhonorowana została drużyna Garbarni Kępice. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Patryk Strzelecki (Byki Słupsk). Królem strzelców został Jakub Bach (Pogoń Lębork). Najlepszym bramkarzem zawodów wybrano Tomasza Borysewicza (Gryf Słupsk). Wśród kibiców siedzących na trybunach hali Gryfia i oglądających zmagania młodych piłkarzy, organizatorzy przeprowadzili konkursy.

Panie strzelały rzuty karne. Wygrała Klaudia Kozdrowska przed Justyną Bartkowską i Anną Brulińską.
Panowie wykonywali popularne żonglerki, wygrał Jarosław Burak przed Michałem Mikulskim i Krzysztofem Trunem.