Fotoradary. Wyrok za wykroczenie w "Trasie"

Dodano: 28 stycznia 2011, 17:45 Autor:

Mieszkaniec Postomina został na wniosek Straży Gminnej w Kobylnicy skazany przez słupski sąd za to, że przekroczył dopuszczalną prędkość w miejscowości "Trasa”.
Fotoradar miał zrobić zdjęcie naszemu czytelnikowi w miejscowości "Trasa". Tylko, że takiej w Polsce nie ma.

Fotoradar miał zrobić zdjęcie naszemu czytelnikowi w miejscowości "Trasa". Tylko, że takiej w Polsce nie ma. (fot. Fot. Archiwum)

Wyrok "w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej” pan Artur dostał pocztą na początku stycznia. Był zaskoczony. Sąd skazał go 28 grudnia 2010 roku za to, że w "dniu 19 listopada 2009 roku o godzinie 13.08 w miejscowości Trasa, kierując pojazdem marki Audi (...) przekroczył dozwoloną prędkość o 28 km/h w obszarze zabudowanym przy ograniczeniu prędkości do 60 km/h.” Nazwa miejscowości Trasa została zapisana przez duże "T”.

Wyrok wydała Agnieszka Leszkiewicz, sędzia Sądu Rejonowego w Słupsku.

– Sporo jeżdżę – przyznaje mieszkaniec Postomina.

– Znam dobrze teren dawnego województwa słupskiego, ale z taką miejscowością zetknąłem się po raz pierwszy. Sprawdziłem w źródłach: wsi Trasa nie ma nie tylko w gminie Kobylnica, ale w ogóle w Polsce. To skandal, że Sąd Rejonowy w Słupsku podpisuje się pod bzdurą podetkniętą mu przez kobylnicką straż gminną. Jak można w imieniu Rzeczypospolitej na papierze z orłem w koronie wydawać takie śmiechu warte wyroki? – pyta skazany.

My także sprawdziliśmy w elektronicznym urzędowym rejestrze miejscowości, który wyrzuca informację po około trzech minutach oczekiwania. Trasy nie ma – ani jako miejscowości, ani jako niesamodzielnej dzielnicy, czy przysiółka. Tym bardziej nie ma jej w gminie Kobylnica, do której to obszaru ogranicza się działanie kobylnickiej SG.

– Być może zaszła pomyłka pisarska. To uchybienie polegające na niewskazaniu miejsca, w którym doszło do wykroczenia. Od tego jest procedura odwoławcza, żeby skorygować ten błąd – broni sądu sędzia Danuta Jastrzębska, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Słupsku.

Artur Lemties, który zgodnie z tym wyrokiem miałby zapłacić 200 złotych grzywny i 80 zł kosztów sądowych, już złożył sprzeciw.

Kopię wysłał do Krzysztofa Kwiatkowskiego, ministra sprawiedliwości. Prosi go, aby zbadał relacje między kobylnicką strażą gminną, a słupskim sądem rejonowym, które określił jako "dziwne”. Jako dowód dołączył wyrok i wniosek o ukaranie ze straży gminnej, który był podstawą orzeczenia.

Jego zdaniem z dokumentów wynika, że procedura sądowa, za którą między innymi ma zapłacić 80 zł, sprowadziła się do zatwierdzenia przez sędzię Leszkiewicz zdania z formularza tej gminnej służby, bez wnikania w jego sens.

Czytaj więcej o:
  • fotoradar
  • prędkość
  • przekroczenie prędkości
  • trasa
  • wyrok
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!
Brak ankiety.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.