Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

Najlepsza pizza w Słupsku, Lęborku i Bytowie!

Dodano: 11 lutego 2011, 7:15 Autor:

Sprawdziliśmy pizzę ze słupskich lokali. Ocenialiśmy smak, wielkość, jakość ciasta i składników oraz czas dowozu. Najlepsza pizza, naszym zdaniem, przyjechała z pizzerii Tutto przy ul. Szczecińskiej.
Wybieranie najlepszej pizzy w Słupsku.

Wybieranie najlepszej pizzy w Słupsku. (fot. Fot. Krzysztof Tomasik)

Aby zbadać jakość pizzy w słupskich lokalach, wykonaliśmy prosty test. Tego samego dnia w tym samym momencie zamówiliśmy pizzę z dziesięciu pizzerii. Wybraliśmy je losowo z grupy najbardziej znanych
i najczęściej odwiedzanych słupskich lokali.

Naszą akcję oceniania pizzy rozpoczęliśmy o godz. 12.30, aby poznać, jak pracują słupskie pizzerie w porze okołoobiadowej. O tej porze zaczęliśmy zamawiać telefonicznie potrawy. W każdym lokalu zamawialiśmy taką samą pizzę: średnią (o średnicy 30-40 centymetrów w zależności od oferty lokalu), z szynką, pieczarkami, serem i sosem.
----------------------
Wybraliśmy najlepszą pizzę w Słupsku, Bytowie i Lęborku! Ranking pizz z każdego miasta znajdziesz w regionalnych dodatkach do "Głosu Pomorza" - w "Głosie Słupska", w "Głosie Lęborka" i w "Głosie Bytowa i Miastka" (11 lutego)
----------------------
W próbowaniu przywiezionych nam potraw brali udział dziennikarze "Głosu Pomorza”. Każdy z nich wypowiadał swoje uwagi na temat próbowanej przez siebie pizzy. Wsparliśmy się także pomocą fachowca – Piotra Piotrowicza. To on oglądał i rozbierał na części pierwsze przywiezione nam włoskie placki, przyglądając się jakości dodatków, ciastu i sposobowi wykonania. Notowaliśmy także, ile czasu zajęło przywiezienie pizzy z lokalu do naszej redakcji.

Niestety, okazało się, że nie ma u nas pizzy idealnej.

Według oceny naszego eksperta, żadna pizza z biorących udział w rankingu nie spełniła wszystkich wymogów stawianych tej potrawie, na przykład zbyt mało lub wcale nie było w niej południowych przypraw.
Podczas naszego badania nie znaleźliśmy też żadnej pizzy, która w jakiś sposób zdecydowanie wyróżniałaby się nad inne. Do każdej z nich nasz ekspert miał uwagi i tak naprawdę wybór pierwszej trójki został podyktowany ogólnymi walorami smakowymi i jak najmniejszą liczbą tych uwag.

Dokładny ranking słupskich pizz znajdziesz w "Głosie Słupska"

Wybieranie najlepszej pizzy w Bytowie

Czytaj więcej o:
  • bytów
  • lębork
  • pizza
  • słupsk
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Danilecka-Wojewódzka odrzuca propozycję prezydenta Słupska

Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
Najciekawsze artykuły
z Mediów Regionalnych
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy Słupska obwodnica pomoże zlikwidować korki w mieście?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1511.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.