Jesteś tu: Strona główna Miasta Miastko Artykuł

Prezes szpitala zwolnił dyscyplinarnie położną

Dodano: 5 marca 2011, 13:00 Autor:

Prezes Szpitala Powiatu Bytowskiego zwolnił położną. To efekt martwej ciąży, którą stwierdzono w miasteckiej placówce.

O tej tragedii informowaliśmy. 14 lutego w miasteckim szpitalu stwierdzono martwą ciążę. Mieszkanka Miastka (było pięć dni po terminie porodu) trafiła wtedy do prywatnej poradni "K”, gdzie była pod opieką podczas całej ciąży.

Kobieta nie mogła wyczuć ruchów dziecka. Położna w poradni nie mogła odnaleźć tętna płodu i skierowała ciężarną do szpitala w Miastku. Na oddziale ginekologiczno-położniczym też nie odnaleziono tętna płodu. Zostało wykonane badanie USG. Okazało się, że płód jest martwy.

Szpital wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że z jego strony nie było żadnych zaniedbań. Ujawniliśmy jednak wtedy, że szpital zataił informację, że kobieta zgłosiła się do porodu 12 lutego. Zajmowała się nią położna, którą teraz zwolniono. Ciężarną odesłano do domu.

– W czwartek rozwiązałem umowę o pracę z położną w trybie dyscyplinarnym. Po-pełniła kardynalne błędy. Nie ma zapisu tętna płodu z KTG, a powinien być. Ścią-gnęliśmy serwisanta i udało nam się odtworzyć zapis, tyle że nie wiadomo, czy to tętno matki, czy dziecka – mówi Piotr Karankowski, prezes szpitala. Dodaje, że położna nie przestrzegała też innych procedur.

– Nie wezwała lekarza, a powinna. Sama o wszystkim zdecydowała. Przykre jest też to, że po tym co się stało, położna zachowywała się w nonszalancki sposób – oznajmia prezes. Ciąża była duża (5540 g), a więc zagrożona.

Jeszcze w lutym została dokonana sekcja płodu. Wyniki będą w połowie marca.
– Czekam na te wyniki. Jeśli okaże się, że jest jakikolwiek związek między zaniedbaniami położnej a martwą ciążą, to zawiadomię prokuraturę o popełnieniu przestępstwa – oświadcza Karankowski.

Czytaj więcej o:
  • bytów
  • lekrza
  • szpital
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Czy po zmroku w Miastku jest bezpiecznie?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 121.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.