Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

Pobity ginekolog w Słupsku. Apel mieszkańców

Dodano: 24 maja 2011, 7:00 Autor:

Stan zdrowia ginekologa Rafała I. się poprawia. Pacjent wciąż przebywa na OIOM-ie.

– Próba wybudzenia pacjenta podjęta pod koniec ubiegłego tygodnia powiodła się, ale dopiero po jakimś czasie będziemy mogli ocenić, jak doktor wraca do zdrowia. Nadal jest leczony i rehabilitowany – mówi Bernadetta Lewicka, zastępca dyrektora słupskiego szpitala.

Tymczasem na stronie www.petycje.pl pojawił się apel mieszkańców Słupska i okolic dotyczący sprawy ataku na ginekologa, skierowany do obywateli całego kraju pod nazwą "Petycja w sprawie zmiany kwalifikacji czynu oraz ukarania sprawcy brutalnej napaści na dr. Rafała I.”

– Ostatnio w naszym mieście doszło do aktu nienawiści, zawiści oraz chorej zazdrości. Brutalnej napaści, której ofiarą padł znany lekarz, specjalista ginekolog, zastępca ordynatora oddziału ginekologiczno-położniczego pan dr. Rafał I. Podejrzany o popełnienie tego przestępstwa Tomasz P. znajduje się już w areszcie.

Zostały mu postawione zarzuty spowodowania obrażeń zagrażających życiu! Nie możemy i nie chcemy tego tolerować!!! Przestępcy muszą otrzymać wyraźny przekaz: kto uderza drugą osobę w głowę ręką lub jakimkolwiek innym przedmiotem, doprowadzając do utraty przytomności, kto kopie już leżącego człowieka po głowie, musi liczyć się z jego śmiercią! – czytamy w petycji.

Nadawcy listu piszą o solidarności z rodziną i przyjaciółmi oraz współpracownikami doktora, ale także protestują przeciwko "ulgowemu” traktowaniu sprawców takich przestępstw. Domagają się – w trosce o bezpieczeństwo własne oraz najbliższych – zmiany kwalifikacji czynu na próbę zabójstwa. Pod petycją podpisało się prawie 50 osób.

Jednak te decyzje należą do prokuratury. Śledztwo trwa. W czwartek słupski sąd okręgowy rozpatrzy zażalenie Tomasza P. na tymczasowe aresztowanie. Podejrzany twierdzi, że jest niewinny.

Czytaj więcej o:
  • apel
  • mieszkańcy
  • pobity ginekolog
  • sąd
  • słupsk
  • szpital
  • więzienie
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Zabójstwo Anity. Adwokaci oskarżonych zapowiadają apelacje

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Co powinno powstać w miejsce kina Milenium?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1180.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.