Jesteś tu: Strona główna Miasta Słupsk Artykuł

Tomasz Urbaniak podwójnym prezesem

Dodano: 2 lutego 2012, 17:00 Autor:

Słupskie Stowarzyszenie Przyjaciół Muzeum Pomorza Środkowego ma nowego szefa. To Tomasz Urbaniak.
Przyciągnąć młodych, zaktywizować starszych i wspólnie stworzyć zaczątek Muzeum Słupska – to cele nowego prezesa stowarzyszenia przyjaciół muzeum, Tomasza Urbaniaka.

Przyciągnąć młodych, zaktywizować starszych i wspólnie stworzyć zaczątek Muzeum Słupska – to cele nowego prezesa stowarzyszenia przyjaciół muzeum, Tomasza Urbaniaka. (fot. Kamil Nagórek)

Urbaniak został prezesem muzealnego stowarzyszenia, bo jego dotychczasowy pre­zes, historyk Zdzisław Machura, piastujący tę funkcję od jedenastu lat, zgłosił swoją rezygnację z ubiegania się o wybór na następną kadencję.

– Kilka osób zaproponowało mi tę funkcję, więc przemyśłałem, co mógłbym zrobić. Mam sporo pomysłów, chciałbym je realizo­wać, więc się zgodziłem – mó­wi Urbaniak.

W ten sposób dwa słupskie stowarzyszenia, zrzeszające miłośników historii miasta i kolekcjonerów, zostały połączone unią personalną. Dwa lata temu Urbaniak należał do inicjatorów utworzenia Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Słupskiej i aktywnie prezesuje tej organizacji od początku jej istnienia.

Jest też członkiem zarządu słupskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami oraz Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Dodał, że za najpilniejsze zadanie dla siebie jako prezesa obecnie już dwóch stowarzyszeń uważa przygotowanie ekspozycji poświęconej historii Słupska z eksponatów przekazanych na ten cel przez MPŚ. Ma to być zaczątkiem wydzielonego Muzeum Słupska. – To sporo pracy, bo wszystkie te eksponaty trzeba po prostu opisać – podkreśla Urbaniak.

36-letni słupszczanin jest autorem dwóch tomów albumów z cyklu "Słupsk Anno Domini”, zawierających szcze­gółowe opisy history­czne i zdjęcia m.in. ulic i stojących przy nich kamienic. Wydał też trzy albumy archiwalnych widokówek z Pomorza.

Czytaj więcej o:
  • muzeum
  • prezes
  • słupsk
  • tomasz urbaniak
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie
zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych"
i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem
Przeczytaj kolejny artykułzamknij okno X

Słupsk: warsztaty dla rodziców maturzystów

Najciekawsze artykuły
z Polska Press
Najciekawsze artykuły
z Polska Press
alarm24 Kliknij i wyślij nam swojego newsa!

Co powinno powstać w miejsce kina Milenium?

wyniki głosowania
Liczba głosów: 1180.

Kontakt z reklamą »

Kontakt z redakcją »

Kontakt z marketingiem »

Kontakt z kolportażem »

Zadzwoń 59 848 81 36

Napisz maila:

Jesteśmy też na:

Serwisy tematyczne

Serwisy społecznościowe

gp24 jest częścią grupy Polska Press
Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie zastrzega, iż rozpowszechnianie jakichkolwiek artykułów i materiałów zamieszczonych w portalu www.gp24.pl jest dozwolone wyłącznie z zachowaniem warunków korzystania z treści. Jakiekolwiek użycie treści wykraczające poza ww. warunki jest zabronione bez pisemnej zgody Polska Press i nabycia licencji. Sprawdź, w jaki sposób możesz uzyskać licencję na wykorzystanie treści.

Naruszenie tych zasad jest łamaniem prawa i grozi odpowiedzialnością karną.

- nota wydawnicza, zakup treści

Wszelkie prawa zastrzeżone. Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie. 2001-2015.